Leśnik uczył przedszkolaki sadzić drzewko (zdjęcia)

NOWY TARG. Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym na Kowańcu już od wielu lat współpracuje z Nadleśnictwem w Nowym Targu.
"W ramach tej współpracy otrzymaliśmy z Nadleśnictwa drzewo iglaste z rodziny sosnowatych – daglezję. Przedszkolaki i panie wspólnie z leśnikiem Krzysztofem Przybyłą posadzili drzewo w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie dzieci przygotowały się do tej uroczystości przez wykonanie emblematów nawiązujących do przyrody- zielone listki, bibułkowe wiaterki, plakaty o tematyce ekologicznej" - czytamy w przesłanej relacji.

W grupie IV "Pracowite Pszczółki" odbyły się także zajęcia na temat roli drzew w życiu człowieka. Dzieci podawały konkretne przykłady, dlaczego drzewa są takie ważne dla człowieka.

"Doszły do wniosku, że należy ciągle sadzić drzewa, ponieważ kiedy urosną, będą chronić nas przed kurzem i spalinami. Wspólne posadzenie drzewa w naszym ogrodzie to kolejne z działań jakie podejmujemy w celu kształtowania u dzieci wrażliwości ekologicznej" - podsumowują nauczycielki z Przedszkola nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu.

opr.s/ zdj. archiwum przedszkola

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 18.10.2021 18:47