Czterech kierowców straciło prawo jazdy w Ostrowsku

Minionej nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h ma terenie obszaru zabudowanego. Wszystkie wykroczenia miały miejsce w Ostrowsku na drodze wojewódzkiej 969.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy sprawdzali stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowany. Tylko do północy funkcjonariusze ujawnili czterech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenie stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i zostali ukarani mandatami oraz 10 punktami karnymi.

- Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h grozi mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo jeżeli przekroczenie prędkości ma miejsce na terenie obszaru zabudowanego kierowca traci prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.10.2021 17:03