Ćwiczenia strażackie w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Pożar budynków w trudno dostępnym terenie był tematem wspólnych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych jednostek OSP zrzeszonych w Oddziale Międzygminnym ZOSP RP Raba Wyżna - Spytkowice.
W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Raby Wyżnej, Spytkowic, Skawy, Sieniawy, Rokicin Podhalańskich, Podsarnia, Bielanki i Harkabuza.

Założeniem ćwiczeń była następująca sytuacja: doszło do pożaru w kompleksie budynków o zabudowie szeregowej w miejscowości Raba Wyżna, zabudowania niezamieszkałe. Do SKKP w Nowym Targu dociera zgłoszenie o pożarze budynku. Z informacji wynika, że mogą być osoby poszkodowane, zgłaszający słyszał nawoływania o pomoc jednak nie może określić, z jakiego kierunku było słychać nawoływania.

Ćwiczenia odbyły się na terenie opuszczonych budynków mieszkalnych będących kiedyś zapleczem mieszkalnym pracowników zespołu dworsko-folwarcznego Głowińskich w Rabie Wyżnej. Ich organizatorem był Komendant Gminny dh Krzysztof Gacek przy aktywnym udziale logistycznym jednostki OSP Raba Wyżna, która była gospodarzem ćwiczeń.

Po ćwiczeniach odbyło się podsumowanie oraz ocena merytoryczna wykonania poszczególnych zadań przez zastępy OSP.

Źródło: Organizatorzy, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.10.2021 17:15