Zmiany w "Skalnych"

W Studenckim Zespole Góralskim „Skalni", który zrzesza góralską młodzież studiującą na krakowskich uczelniach, doszło do zmian we władzach.
W wyniku wyborów rady zespołu, prezesem został Wojciech Łukaszczyk, sekretarzem - Sabina Ruszkiewicz, skarbnikiem - Justyna Cachro, a członkami rady - Jakub Ścisłowicz i Wojciech Kaleta.

Natomiast w radzie artystycznej znaleźli się: kierownik zespołu - Józef Brzuchacz, instruktorzy tańca i śpiewu - Helena Lassak oraz Wiesław Żukowski, instruktor muzyki - Jan Michałczak.

Studencki Zespół Góralski „Skalni” został założony w 1952 przez podhalańską młodzież studiującą na krakowskich uczelniach. Obecnie działa przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Jego siedzibą jest słynna „Dziewiytnostka” – regionalna izba w Centrum Kultury Studenckiej Arka przy al. 29 Listopada.

Zespół przez lata swojej działalności wystąpił na deskach największych europejskich festiwali i zdobył wiele prestiżowych nagród na folklorystycznych konkursach. Zespół liczy ok. 70 członków, którzy wspólnym śpiewem, tańcem i grą na instrumentach kultywują góralskie tradycje. Wysoki poziom artystyczny i wspaniała, rodzinna atmosfera jaka panuje w zespole sprawiają, że przychodzą do niego osoby z całej Polski, a nawet przybywający na wymiany studenci z zagranicy.

Źródło: "Skalni", oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.10.2021 20:00