Za rządowe pieniądze gmina skanalizuje Zaskale

Zadowolenia z otrzymania wysokiej dotacji z rządowego programu Polski Ład nie ukrywa wójt Szaflar Rafał Szkaradziński. Dzięki niej prawie w całości skanalizowane zostanie Zaskale.
Gmina dostała ponad 13 milionów złotych na budowę sieci kanalizacyjnej w Zaskalu wraz z odbudową dróg i budową nowej drogi gminnej. Planowana inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości ok. 7,9 km, w tym 7 km kanalizacji grawitacyjnej, ok. 0,9 km kanalizacji tłocznej oraz 4 przepompowni.

Zadanie jest kolejnym etapem rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości. Otrzymana dotacja umożliwi skanalizowanie tej miejscowość praktycznie w całości. Realizacja zadania obejmuje także odbudowę dróg w miejscach budowy kanalizacji sanitarnej oraz budowę nowej drogi gminnej na os. Kopaczyska, biegnącej w części po trasie planowanej do budowy sieci kanalizacji sanitarnej. Nowa droga będzie wyposażona w system kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne oraz kanał technologiczny.

Wójt Rafał Szkaradziński zapowiada, że w kolejnych naborach gmina będzie ubiegać się o środki na budowę kanalizacji w następnych miejscowościach.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 29.10.2021 10:21