Kishinjuku - kadeci uczą się od mistrzów (zdjęcia)

W połowie listopada na zaproszenie mistrza Mariusza Błaszkiewicza, założyciela szkoły Kindai Ryu Bu Jutsu, kadeci Prywatnego LO w Nowym Targu wzięli udział w seminarium Kishinjuku.
Szkolenie odbyło się w prywatnym Dojo organizatora, w miejscowości Hebdów k. Brzeska. Program imprezy był bardzo urozmaicony. Prócz treningów Kishinjuku prowadzonych przez shihan Aleksandra Kozieła, odbyły się również treningi Jujutsu, które prowadzili: sensei Jan Nowicki, sensej Grzegorz Kobylarczyk, sensei Paweł Paryż.

Wszyscy Ci mistrzowie nadzorowali konkurencje, które organizator przewidział dla uczestników. A były to: turniej „shuriken”, czyli rzut gwiazdką ninja do celu oraz turniej „kyujutsu” czyli łucznictwo japońskie. W tych turniejach młodzież mogła walczyć o miejsca na podium, zdobywając medale. Na zakończenie seminarium ostatni trening prowadził mistrz Mariusz Błaszkiewicz, prezentując uczniom kilka technik z zakresu Aikijujutsu.

Nie obyło się również bez innych atrakcji. Na obiad była japońska zupa „ramen”, a na podwieczorek kiełbaski z grilla i pieczony kurczak. Wszystko to w świetle ogniska przed Dojo. Po kolacji kilku kroków irlandzkiego tańca nauczył uczestników sensei Paweł Paryż.


źródło: szkoła

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.11.2021 11:50