Dzień Życzliwości (zdjęcia)

NOWY TARG. W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych obchodzono Dzień Życzliwości. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy - ubrali się na żółto.
Każda klasa wysłuchała pogadanki na temat życzliwości oraz podawała przykłady z życia codziennego świadczące o życzliwości. Przygotowano drzewo życzliwości, na którym zawisły kolorowe liście. Uczniowie wpisywali na nich skojarzenia dotyczące życzliwości. Znalazły się więc tam magiczne słowa, hasła związane z pomaganiem, uśmiechem, radością, przyjaźnią, wsparciem oraz dobrymi uczynkami.

Następnie każdy wylosował „uśmiechniętą buźkę”, na której miał wpisane życzliwe zdanie (mógł je zostawić dla siebie lub podarować innym) oraz wyzwanie na nadchodzący weekend. Okaże się kto był życzliwy dla swoich bliskich i wykonał to zadanie. Dzięki życzliwym uczniom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy na zajęciach przygotowali ciasteczka, wszyscy mogli skosztować pysznych słodkości. Teraz szkolny korytarz zdobią drzewa życzliwości.

Życzymy wszystkim, aby na swojej drodze spotykali się z życzliwymi ludźmi, którzy chętnie podzielą się uśmiechem, dobrym słowem czy pomocną dłonią.

Organizatorami Dnia Życzliwości byli: p. Agnieszka Przetacznik, p. Natalia Bylina oraz p. Łukasz Stawiarz.

źródło: szkoła

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.11.2021 21:30