Ratownicy się szkolą

W Nowym Targu w siedzibie Euroregionu Tatry odbyła się konferencja zamykająca projekt Człowiek/Kolega/Ratownik - kompetencje służby górskiej 2.0, który Grupa Podhalańska GOPR realizowała wspólnie z Horská služba Pieninského národného parku.
W ramach projektu przeprowadzono 10 szkoleń tematycznych z różnych dziedzin ratownictwa górskiego, które w sumie trwały 33 dni. W szkoleniach wzięło udział ponad 150 ratowników górskich z Polski i Słowacji.

Konferencję zorganizowano w trybie hybrydowym. Poza ratownikami górskimi uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, innych służb oraz Parków Narodowych zlokalizowanych na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR. W drugiej części odbyły się w Szczawnicy przy Schronisko Orlica pokazy umiejętności ratowników, jakie szkolili podczas realizacji projektu. Przeprowadzono cztery pozoracje pokazujące umiejętności prowadzenia działań na wodach górskich, akcji ścianowych, prowadzenia poszukiwań i wykorzystywanych przy tym narzędzi.Źródło: GP GOPR, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 25.11.2021 10:32