Wójt Jabłonki zapowiada kontrole palenisk

JABŁONKA. "Tegoroczny sezon grzewczy jest w pełni. Niestety nadal zdarzają się osoby, które spalają odpady w domowych piecach" - zauważa Antoni Karlak. wójt przypomina, że "każdy właściciel budynku jest zobowiązany wpuścić pracowników Urzędu Gminy na teren swojej posesji oraz udostępnić miejsce w którym znajduje się urządzenie grzewcze".
W opublikowanym na stronie UG komunikacie wójt przypomina, że pracownicy Urzędu - legitymując się stosownym upoważnieniem - realizują obowiązki wskazane w Programie Ochrony Powietrza Województwa Małopolskiego i tzw. uchwały antysmogowej i prowadzą na terenie gminy kontrole palenisk domowych oraz jakości paliwa służącego do ogrzania domu.

"Kontrole wykonywane są w obecności właściciela nieruchomości lub dorosłego domownika. W ramach kontroli sprawdzeniu podlegają: rodzaj stosowanego urządzenia grzewczego, materiały przygotowane do spalenia, w przypadku podejrzenia spalania odpadów możliwe jest pobranie próbki popiołu" - czytamy w obwieszczeniu.

Kontrolujący mogą robić zdjęcia i poprosić o dokumenty dotyczące kotła oraz zakupionego opału, sporządzony zostaje protokół, którego kopia zostaje przekazana kontrolowanemu - bezpośrednio podczas kontroli lub po jej zakończeniu.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 26.11.2021 12:33