Rajdowiec od siedmiu boleści... Policja zarekwirowała mu samochód

- 21-latek „driftował” swoim BMW na boisku sportowym w Ostrowsku i zniszczył murawę. Nowotarżanin usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono mu pojazd - relacjonuje oficer prasowa nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji.
Do zdarzenia doszło pod koniec października br.

- Około godziny 21, kierujący samochodem osobowym marki BMW wjechał na boisko sportowe i wykonywał gwałtowne ślizgi samochodem niszcząc murawę. Zniszczenie nawierzchni boiska, które na co dzień służy lokalnej społeczności oszacowano na kwotę blisko 12 tysięcy złotych. Informacja o zdarzeniu została opublikowana na profilu społecznościowym. Udało się nawet ustalić osobę odpowiedzialną za powstałe zniszczenia. Jednak pomimo prób uzyskania rekompensaty za wyrządzone straty, kierowca BMW nie poczuwał się do odpowiedzialności za zniszczenie boiska - wyjaśnia asp. Dorota Garbacz.

Sprawa została w listopadzie zgłoszona Policji. Po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zostało wszczęte dochodzenie w sprawie zniszczenia mienia. Zebrano formalne dowody potwierdzające, że sprawcą tej bezmyślnej zabawy był mieszkaniec Nowego Targu. Pod koniec listopada, 21-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Na poczet przyszłych kar, śledczy formalnie zabezpieczyli samochód, którym 21-latek dokonał zniszczenia murawy.

opr.s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.12.2021 14:52