Kompromitacja. Otwarcie lodowiska w Nowym Targu po raz drugi odwołane

Uczestnicy zaplanowanych występów i nowotarżanie, którzy przybyli przed godz. 17 na otwarcie lodowiska na Rynku, kilka minut przed wszystkim dowiedzieli się, że impreza zostaje odwołana.
To już drugi raz, kiedy otwarcie lodowiska jest odwoływane. Miało być uruchomione w ubiegły piątek, ale wykonawca zgłosił problemy techniczne. Imprezę odwołano i przełożono na dziś. Dziś sytuacja się powtórzyła.

Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta w Nowym Targu powiedział nam o godz. 17, że impreza zostaje odwołana, bo wykonawca ponownie nie przygotował obiektu na czas. - Dowiedzieliśmy się o tym w ostatniej chwili, tuż przed imprezą - mówi. Test lodu potwierdził, że tafla jest miejscami zbyt krucha i organizatorzy nie chcieli ryzykować bezpieczeństwa występujących i łyżwiarzy.

Przypomnijmy, iż w programie otwarcia były: pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Zwyrtany" oraz hokeistów z MMKS Podhale Nowy Targ oraz Dyskoteka na Lodzie.

Na razie nie wiadomo, co dalej, czy firma dostanie trzecią szansę i kiedy lodowisko zostanie uruchomione.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.12.2021 17:16