Samochód potrącił dziecko w Zakopanem (zdjęcia)

Policja wyjaśnia przyczyny potrącenia dziecka. Na szczęście obejdzie się najprawdopodobniej tylko na strachu.
Do potrącenia doszło na ul. Nowotarskiej w pobliży Krupówek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 6-letnie dziecko wchodząc na ulicę uderzyło w bok przejeżdżającego samochodu. Dokładne miejsce oraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia zakopiańska policja, która jest na miejscu potrącenia.

Na szczęście obejdzie się tym razem bez poważnych obrażeń ciała, a cała sytuacja skończy się na strachu oraz najprawdopodobniej mandacie dla rodziców za niedopilnowanie swojej pociechy. Karetka pogotowia, która została wezwana na miejsce - odjechała bez małego pacjenta.

Ul. Nowotarska pomiędzy podziemnym przejściem łączącym Krupówki z Placem pod Gubałówką, a rondem Dmowskiego słynie z pieszych przebiegających pomiędzy samochodami. Także w trakcie, gdy załoga karetki pogotowi rozmawiała z potrąconym dzieckiem, a ambulans stał na sygnałach świetlnych piesi przebiegali pomiędzy samochodami. Dało się słyszeć ostre hamowanie i klaksony, których kierujący samochodami używali widząc osoby wbiegające niemal wprost pod nadjeżdżając pojazd.

Dzisiaj, to już trzecie zdarzenie związane z potrąceniem pieszego w Zakopanem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 03.01.2022 17:43