Nowe linie autobusowe

W tym roku w Małopolsce planowane jest uruchomienie 26 linii użyteczności publicznej w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Ułatwi to dostęp do usług transportowych przede wszystkim mieszkańcom mniejszych miejscowości. Kilka linii obejmie Podhale.
W lipcu 2019 r. weszła w życie ustawa o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pieniądze są przeznaczone na dofinansowanie zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych przez dopłatę do ceny usługi. Od czasu powołania Funduszu, to właśnie w tym roku Województwo Małopolskiej uruchomi najwięcej linii użyteczności publicznej, w tym m.in. planowane to Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Chochołów, Nowy Sącz – Ochotnica - Nowy Targ, Spytkowice – Kraków i Krościenko n/D – Zakopane.

W tym roku Województwo Małopolskie zawarło umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego m.in. na liniach Bukowina Tatrzańska – Chochołów, Nowy Sącz – Nowy Targ i Spytkowice – Kraków.

Także linia komunikacyjna Sierockie za Pasieką - Gliczarów Dolny Szkoła została dofinansowana ze środków Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jak informuje wójt Białego Dunajca, Andrzej Jacek Nowak, zgodnie z umową z wojewodą małopolskim, pieniądze w wysokości ponad 67,5 tys. przeznaczone zostaną na pokrycie części deficytu linii komunikacyjnej o łącznej długości 20,6 km.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 10.01.2022 08:50