27 milionów złotych na inwestycje. Gmina wybuduje m.in. tor gokartowy

GMINA NOWY TARG. Radni uchwalili budżet samorządu na nowy rok. Na inwestycje gmina Nowy Targ planuje wydać 27 milionów złotych.
Ponad 3 mln zł przeznaczone będzie na remont gminnego wodociągu w Krempachach i Nowej Białej. Gmina dołoży się też do budowy drugiego odcinka obwodnicy Waksmunda, Ostrowska i Harklowej.

W projekcie nowego budżetu znalazły się również takie zadania jak między innymi: opracowanie dokumentacji na przebudowę dróg powiatowych w Pyzówce i Gronkowie, remont drogi gminnej w Waksmundzie, prowadzącej do atrakcji turystycznej „Brama w Gorce”.

Jednym z większych zadań będzie budowa toru gokartowego w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Klikuszowej.

Nowotarska gmina zarezerwowała również po 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji koncepcji budowy przyszkolnych sal gimnastycznych w Dębnie i Dursztynie oraz na opracowanie projektu budowy szkoły podstawowej w Harklowej.

Urząd gminy przeznaczył 2,5 mln zł na ważną dla mieszkańców inwestycję - rozbudowę oczyszczalni ścieków w Trutem.

W projekcie uwzględniono też pieniądze na opracowanie projektów szatni przy boiskach sportowych w Trutem i Dębnie.

W nowym roku gmina nie chce nowych kredytów. - Na koniec 2022 roku planujemy zmniejszyć zadłużenie zgodnie z harmonogramem spłat - do 24,8 mln - wyjaśniał na sesji wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Zadłużenie gminy mieści się w granicach normy i wynosi 20% w porównaniu do dochodów.

- W tym budżecie nie planujemy zaciągać kredytów. Stopy procentowe idą w górę. Jest to czas, gdzie trzeba podejść bardzo wstrzemięźliwie do kwestii zaciągania zobowiązań, które nie mają pokrycia w budżecie - mówił wójt gminy Nowy Targ.

ag/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 12.01.2022 16:00