Zamieszanie na "Podhalańskiej". Dr Bianka Godlewska-Dzioboń poinformowała, że to ona jest tymczasowym rektorem

NOWY TARG. - Co jest grane - to pytanie powtarzają od rana pracownicy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Dziś dr Bianka Godlewska-Dzioboń, związana z odwołanym rektorem Robertem Włodarczykiem, przedstawiła pismo z Ministerstwa Edukacji i Nauki informujące, że to ona pełni obowiązki rektora uczelni.
To oznacza, że walka o władzę na nowotarskiej uczelni trwa. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że wszystko jest jasne - resort nauki uznał odwołanie rektora Włodarczyka, dr Maria Zięba została pełniącą obowiązki rektora i rozpoczęły się przygotowania do wyborów. Dziś rano pracownicy szkoły zostali zaskoczeni nowymi informacjami.

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń przekazała pracownikom, że to ona pełni obowiązki rektora. P.o. rektora rozesłała też do mediów komunikat, w którym informuje:

"KOMUNIKAT

Informuję Państwa, że w dniu 12 stycznia 2022 roku otrzymałam od Ministra Edukacji i Nauki pismo, w którym Minister Wojciech Murdzek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki (pismo numer DSW-WPN.8015.23.2021.1), informuje mnie i tym samym całą Społeczność Akademicką Podhalańskiej Uczelni, że pełnię obowiązki Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu od dnia 21 grudnia 2021 roku. W konsekwencji w dniu 13 stycznia 2022 roku podjęłam działania w ramach prerogatyw p.o. Rektora, kierując się szczególną dbałością o dobro Uczelni i odpowiedzialnością za podejmowane działania w celu zapewnienia bezpiecznego jej funkcjonowania. Działania te odbędą się z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i poszanowania wartości akademickich, w szczególności przepisów prawa powszechnie obowiązującego oraz wewnętrznych aktów prawnych Uczelni.

Z poważaniem, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Pełniąca Obowiązki Rektora, Prorektor ds. studenckich i kształcenia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu".

- Co mamy robić? Kogo słuchać? Które decyzje i zarządzenia są teraz prawomocne, a które nie? Jesteśmy zmęczeni całą to sytuacją - mówią nam pracownicy uczelni.

Przypomnijmy, iż 21 grudnia, decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.01.2022 15:33