Powiat Tatrzański i PKL jednoczą siły

ZAKOPANE. Starostwo Powiatowe i Polskie Koleje Linowe chcą utworzyć spółkę, aby zarządzać majątkiem Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.
Starosta tatrzański Piotr Bąk poinformował, że napotkano na problemy prawne przy powoływaniu spółki prawa handlowego, która ma powstać z połączenia sił starostwa oraz Polskich Kolei Linowych.

- Forma spółki prawa handlowego napotyka na potężne problemy prawne. W związku z tym są przygotowywane inne wariantowe rozwiązania, które umożliwią przeprowadzenie naszego dużego planu w innej formie, niekoniecznie spółki prawa handlowego - mówił na sesji Piotr Bąk.

Spółka ma na celu zarządzanie majątkiem, który jest w posiadaniu Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury. Agencja zarządza nie tylko działaniami promocyjnymi na terenie powiatu, ale także zarządza dwoma obiektami noclegowymi WD Wanta oraz Jasny Pałac, w którym mieści się siedziba agencji.


- Jeżeli chodzi o samą ideę współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi i udziału PKL w zagospodarowaniu majątku, którym dysponuje TARPiK to jest wszystko aktualne - mówił starosta Bąk. Powstanie nowej spółki może oznaczać reorganizację w Starostwie Powiatowym oraz likwidację TARPiK, której funkcję promocji regionu przejmie jeden z wydziałów starostwa.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 30.01.2022 09:10