Nowe chodniki w Cichem-Miętustwie i Ratułowie. "Czekamy na te chodniki już ponad 30 lat"

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu rozstrzyga duży przetarg na budowę długo wyczekiwanych chodników w dwóch miejscowościach w gminie Czarny Dunajec.
Po otwarciu ofert od wykonawców okazało się, że roboty będą kosztować ponad 7 mln zł. PZD chciał przeznaczyć na to zadanie ok. 5,2 mln zł, ale decyzja czy dołożyć brakujące prawie ok. 2 mln zł jeszcze nie zapadła.

W Cichem Miętustwie nowy chodnik ma zostać wybudowany od kościoła do granicy ze Starem Bystrem, a w Ratułowie od skrzyżowania na szkołę do posesji nr 197.

- Czekamy na te chodniki już ponad 30 lat - mówi wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. - W tym czasie na drodze prowadzącej przez Ratułów, Ciche, Czerwienne i Stare Bystre ruch samochodowy stał się bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Z dobrych wieści, to dokumentacja dotycząca kolejnych etapów powstawania chodników jest już w trakcie projektowania. Gminę czeka wiele wyrzeczeń, żeby zrealizować te inwestycje, ale na bezpieczeństwie mieszkańców nie zamierzam oszczędzać - dodaje.

r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 07.05.2022 16:05