Noc Tatrzańskich Gawęd (zdjęcia i film)

ZAKOPANE. Wieczorem w Jasnym Pałacu zainaugurowano zakopiańską Noc Muzeów. Ci, którzy na co dzień dbają o przygotowanie i zorganizowanie cudzych koncertów - tym razem sami wystąpili. W postacie z przełomu wieków - letników, przewodników i gazdów wcielili się m. in. dyrektorzy podhalańskich ośrodków kultury.
Wieczorne widowisko zorganizowała Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury wraz z Urzędem Miasta Zakopane. Spotkanie prowadziła Helena Buńda, a na scenie pojawili się m in: naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane Joanna Staszak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wiejski Dom Kultury w Poroninie Anna Malacina-Karpiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko Małgorzata Karpiel-Bzdyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu Bartłomiej Kudasik, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy" Bartłomiej Koszarek, a także Jan Stanuch Harnaś Roku 2016, Łukasz Strama Harnaś Roku 2018, Dorota Trebunia, Kuba Gąsienica Fronek, Piotr Kuruc - czyli muzycy, wokaliści i gawędziarze.

Wspomnieć trzeba, że dyrektorzy ośrodków kultury to także zawodowi muzycy, występujący na scenie, Joanna Staszak pisze książki, Anna Malacina-Karpiel to nie tylko wokalistka, ale i poetka, a Małgorzata Karpiel -Bzdyk dała się tego wieczoru namówić do gry na fortepianie.

Przygotowany spektakl był oparty na tekstach z przełomu wieku - czasie letników, górskich wypraw i rozkwitu Zakopanego.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania:s/ zdj. Piotr Korczak

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 13.05.2022 21:49