"Brama w Gorce": "Kolejne fragmenty ścieżki wiją się pośród drzew. Coraz bliżej wielkiego otwarcia"

"Już wkrótce spotkamy na się na naszej galerii w koronach drzew, zobaczymy szczyty gór z wierzchołka 35m wieży widokowej, zanurzymy się w podziemnym tunelu gorczańskiej fauny, by na koniec odkryć piękno przyrody podczas warsztatów i seansów kinowych w naszym pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym. A na deser polecimy Wam produkty regionalne prosto z naszych bacówek. Dla dzieciaków - przyrodniczy plac zabaw. Takiej kumulacji przyrodniczo- edukacyjnych atrakcji podanych w nowoczesny sposób nie spotkacie prawdopodobnie w żadnym innym miejscu" - ogłasza Brama w Gorce.
"Nasza ścieżka będzie miała maksymalne nachylenie 6 stopni, tak by komfortowo mógł się poruszać po niej każdy, w tym osoby z niepełnosprawnościami pomimo tego, że w niektórych miejscach będzie ona zlokalizowana zaraz nad gruntem, a także pod nim, a w innych nawet 27 m nad ziemią. Jest to możliwe dzięki świetnemu wykorzystaniu zróżnicowania terenu. Przygotowywane są 3 poziomy przyrodniczego spaceru: ponad gruntem, by podziwiać leśne poszycie i jego bogactwo, w koronach drzew, by zobaczyć bogactwo przyrody w czubkach dorodnych jodeł i świerków oraz pod ziemią, by odkryć miejsca bytowania gorczańskich zwierząt" - opisuje inwestycję spółka.


"A tak kończyć się ma ponad 40 metrowa podróż pod ziemią, wzbogacona ekspozycjami przyrodniczymi zwierząt gorczańskich, które bytują w takich warunkach" - zapowiadają twórcy Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego.


s/ zdj. Brama w Gorce/FB

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.05.2022 19:00