Dwa wyroki za spalanie śmieci. Burmistrz przestrzega: "Nieuchronnie kierujemy sprawy do sądu"

NOWY TARG. W ciągu ostatniego miesiąca pracownicy Referatu ds. Ochrony Środowiska przeprowadzili 11 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. - Sąd Rejonowy zakończył dwa postępowania w sprawie potwierdzonego procederu spalania odpadów w kotłach. Jedno orzeczenie jest już prawomocne - mówi burmistrz Grzegorz Watycha.
- Zasądzono karę 1 1 60 zł. To kwota zmiarkowana ze względu na sytuację i inne okoliczności, które sąd wziął pod uwagę w przypadku tej osoby. Drugi wyrok jest jeszcze nieprawomocny. Tu kara wynieść ma 2 700 w tym koszty sądowe - dodaje.

Burmistrz kolejny raz zwraca się z apelem o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spalania odpadów. - Próbki pobrane przez ekopatrol, jeśli badania wskażą obecność niedozwolonych substancji, to nieuchronnie kierujemy sprawę do sadu i niepotrzebnie można się narazić na dotkliwą karę, bo jest to maksymalnie kara 5 tys - i wiele osób tę karę dostało. Nie zawsze jak w tym wspomnianych - szczególnych okolicznościach mogą być mniejsze - przestrzega Grzegorz Watycha.

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 30.05.2022 20:04