Nawet 21 tys. miesięcznie kosztuje stoisko z oscypkami

ZAKOPANE. 24 oferty wpłynęły w przetargu na dzierżawę stoisk z oscypkami przy ul. Droga na Gubałówkę. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy.
Chcesz sprzedawać oscypki, bundz, bryndzę podhalańską lub redykołkę w stoiskach przy targu pod Gubałówką? Musisz liczyć się z ogromnymi kosztami dzierżawy stoisk. Te sięgają ponad 20 tys. złotych miesięcznie, a wysokość miesięcznego czynszu deklarują sami wynajmujący.

Zakończył się przetarg na dzierżawę stoisk przy ul. Droga na Gubałówkę, gdzie sprzedawane mogą być regionalne wyroby. Zakopiańskie Centrum Kultury w przetargu wystawiło dziesięć stoisk, a okres dzierżawy obejmuje czas od 1 lipca br. do 30 czerwca 2023 r. Minimalna wysokość czynszu sięgał od 9 tys. zł do 11 tys. zł, jednak sami zainteresowani kwotę przebili niemal dwukrotnie.

Największy czynsz, bo aż 21 030 zł zapłaci Grzegorz Zając z Ludźmierza, który złożył ofertę na dzierżawę stoiska z numerem trzecim. Za pozostałe stoiska dzierżawcy zaproponowali kwoty od 10,2 tys. zł do nieco ponad 20 tys. zł.

Miesięczny dochód ZCK z tytuły dzierżawy tylko tych 10 stoisk wyniesie nieco ponad 160 tys. zł.

ms/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 20.06.2022 15:45