Wakacyjne warsztaty na Szlaku Kultury Wołoskiej

Od wakacyjnych warsztatów, związanych z kulturą pasterską, gmina Ochotnica Dolna rozpoczyna się cykl wydarzeń, które będą odbywać się na Szlaku Kultury Wołoskiej.
Warsztaty zaplanowane zostały na czerwiec i lipiec. Będą koncentrować się wokół pięciu bloków tematycznych: rzeźba, obróbka wełny owczej, gra na instrumentach pasterskich, tworzenia pasterskich narzędzi, wyposażenie bacówki, wyrób serów i oscypków. Warsztaty prowadzą: Jarek Buczek – ochotnicki baca, Andrzej Budz – muzyk, twórca i rekonstruktor instrumentów pasterskich, Józef Tokarz - rzeźbiarz, Koło Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, Katarzyna Broda-Firla - instruktor wokalu.

Ponatdo, w ramach zadania „Spotkajmy się na szlaku Kultury Wołoskiej” realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej z programu „EtnoPolska 2022”, oprócz warsztatów związanych z kulturą pasterską, w sierpniu zostanie zorganizowana, po raz XXVI, Watra Ochotnicka, której będzie towarzyszyć tradycyjnie wystawa prac twórców ludowych. Odbędzie się także nadanie wieży widokowej na Gorcu imienia Dawida Wołocha - zasadźcy Ochotnicy oraz zostanie opracowany i wydany kalendarz ścienny na 2023 r. związany z Kulturą Wołoską i tradycją pasterską.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 27.06.2022 17:06