Powiat nowotarski wyróżniony za edukację

Powiat nowotarski znalazł się wśród laureatów Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Nagrody i wyróżnienia odebrali wicestarosta Bogusław Waksmundzki i dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska, przyznane podczas Gali Finałowej, która odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, trwającego od 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

- Po raz kolejny to wyróżnienie pokazuje, że słusznie od wielu lat inwestujemy w powiatowy system edukacji - mówi wicestarosta nowotarski. - Wszyscy dobrze wiemy, jak wielki wpływ na jakość życia oraz rozwój osobisty i zawodowy młodzieży, mieszkańców ma oświata. Całe środowisko edukacyjne, nauczyciele, uczniowie, rodzice i cała szkolna kadra dba o rozwój naszych uczniów. To dzięki naszej wspólnej pracy w powiecie nowotarskim jest to wyróżnienie. W tym miejscu wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Cieszę się, że nasze działania oświatowe kolejny raz zostały docenione przez specjalistów – podkreśla Bogusław Waksmundzki.

Powiat nowotarski łącznie podczas tego wydarzenia zdobył kilka wyróżnień – certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji oraz tytuł "Lider jakości kształcenia"- wyróżnienie to otrzymują samorządy, które w sposób szczególny troszczą się o podnoszenie jakości nauczania w szkołach i placówkach, dla których są organami prowadzącymi oraz mogą być pod tym względem wzorami do naśladowania dla innych.

Z kolei sam Bogusław Waksmundzki, odpowiedziany w starostwie za edukację, został uhonorowany medalem „Samorządowiec społecznie zaangażowany” za szczególne osobiste zaangażowanie i całokształt działań w kreowaniu polityki edukacyjnej w powiecie. Dyrektorka Powiatowego Centrum Oświaty Marta Skawska otrzymała wyróżnienie - Menedżer Sukcesu w Oświacie. Wyróżnienia otrzymują osoby zajmujące się oświatą w urzędach, które wyróżniają się wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami i zaangażowaniem w wykonywaniu własnych zadań zawodowych, przyczyniając się w ten sposób do wzorowej realizacji polityki oświatowej JST.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 02.07.2022 17:00