Uciekał przed policją i zaplątał się w elektryczny pastuch

W niedzielę po północy kierowca skutera nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Bukowinie Tatrzańskiej. 17-latek z powiatu nowotarskiego zakończył ucieczkę na prywatnej posesji zaplątując się w elektrycznego pastucha. Policjanci ustalili, że nic poważnego mu się nie stało. Miał w organizmie 0.23 promila alkoholu.
To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w weekend w tym rejonie. W sobotę popołudniu w Białce Tatrzańskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek z powiatu tatrzańskiego ma w organizmie 2.3 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci, kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny kierujący po alkoholu ujęty został w Białce Tatrzańskiej ok. 1.30 przez policjantów z lokalnego komisariatu. 29-latek jadąc środkiem drogi na rowerze bez oświetlenia i na dodatek mając w organizmie 1.3 promila alkoholu stwarzał realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 29-latek z powiatu nowotarskiego rower zostawił na poboczu, ale zabrał ze sobą otrzymany mandat karny na kwotę 2500 złotych.

Natomiast w poniedziałek nad ranem w Witowie policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierowców. Mieszkanka powiatu nowotarskiego kierowała fordem, a chwilę później w tym samym miejscu zatrzymany został mężczyzna z powiatu tatrzańskiego, który zdecydował się na jazdę volkswagenem. Pani w organizmie miała ponad pół promila alkoholu, a pan miał promil. Drogówka już zatrzymała ich prawa jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 08.08.2022 11:08