
Opinie o diecie keto - co mówią dietetycy? (art. sponsorowany)
Dieta ketogenna cieszy się niesłabnącą popularnością. Zainteresowanie wzbudza przede wszystkim z racji swojego wpływu na odchudzanie. Dieta ta polega na ograniczeniu węglowodanów do maksymalnie 50 g dziennie. Jadłospis keto skupia się na podaży białka i tłuszczu, które są najważniejszym budulcem naszego organizmu. Pomimo tego opinie o diecie ketogenicznej są podzielone. Co mówią na ten temat dietetycy?
Dieta bez cukru – czy to możliwe?
Popularna
dieta ketogenna polega na stopniowej eliminacji cukru z jadłospisu. Nie musimy rezygnować z niego całkowicie, jednak im mniej go dostarczymy – tym lepiej. Dzięki ograniczeniu ilości węglowodanów do maks. 50 g dziennie, organizm przechodzi w stan
ketozy. Polega to na tym, że zamiast czerpać energię z glukozy, czerpie ją ze źródła alternatywnego – ciał ketonowych, które produkuje nasza wątroba. Jak się więc okazuje, dieta bezcukrowa jest możliwa.Mimo wszystkich zalet płynących z keto nie każdy jest w stanie całkowicie zrezygnować z pewnych nawyków żywieniowych. Cukier jest substancją, która uzależnia, a odstawienie go powoduje przykre dolegliwości.
Keto adaptacja może być dla nas nie do przejścia, bo przyczynia się do spadku nastroju i obniżenia energii. Wszystko to powodowane jest nagłym odstawieniem substancji, które dotychczas wciąż nam towarzyszyły. Warto jednak dać sobie czas, bo po tym krótkotrwałym epizodzie – przyjdzie czas na pozytywne efekty.
Keto na odchudzanie – warto?
Dieta ketogeniczna na odchudzanie stała się swoistym remedium. Wiele osób, które borykają się z nadwagą, nie mogąc zgubić zbędnych kilogramów przez dłuższy czas, nadzieję pokładają właśnie w radykalnej zmianie nawyków żywieniowych. Opinie o keto są jednoznaczne, jeśli chodzi o jej wpływ na utratę masy ciała. Zdobyła ona rzeszę fanów, którzy nie poprzestali na zrzuceniu wagi, a traktują ją jako nowy element stylu życiu.Dieta ketogenna w pierwszym etapie pomaga pozbyć się nadmiaru wody w organizmie. Dzięki temu poczujemy się lżejsi, a waga bardzo szybko wskaże kilka kilogramów na minusie. Po okresie adaptacji utrata kilogramów może postępować wolniej, jednak wszystko zależy od tego, jaki będzie nasz
keto jadłospis. Musimy w tym wszystkim pamiętać o zachowaniu deficytu kalorycznego.
Wszystko na temat diety ketogenicznej okiem keto dietetyka znajdziesz na blogu
dieta-ketogeniczna.com
Dieta ketogeniczna na odchudzanie – dlaczego chudniemy na keto?
Redukcja masy ciała na klasycznej diecie, która opiera się na węglowodanach, to bardzo często walka bez końca. Efekt jojo jest standardem, a my nie możemy oprzeć się podjadaniu między posiłkami. W konsekwencji tego – waga stoi w miejscu lub wciąż rośnie.
Wysokocukrowe posiłki sprawiają, że zapychamy się tylko na moment, żeby zaraz znowu poczuć ssanie w żołądku.Węglowodany nie są w stanie zapewnić nam
wartości odżywczych, dzięki którym nasz organizm będzie czuł się nasycony i pełen energii. Ich działanie jest krótkotrwałe, ale szybkie, dlatego najczęściej stosujemy cukrowego "kopa" w nagłej potrzebie. Nie jest to jednak najlepszą opcją, ponieważ szybki wzrost glukozy w krwiobiegu równie szybko opadnie, co spowoduje efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast czuć się w pełni sił witalnych, poczujemy się senni.To właśnie jeden z najważniejszych elementów na diecie keto. Ograniczenie węglowodanów na rzecz tłuszczu i białka wpływa na uczucie sytości. Pełnowartościowe posiłki sprawiają, że nie mamy potrzeby podjadać, ponieważ nie towarzyszy nam nieustanny głód.
Keto jadłospis składa się z 2 lub 3 posiłków dziennie, a pomiędzy tym nie ma przerwy na zaglądanie do lodówki lub słodkie "nagrody".
Opinie o diecie ketogenicznej – co mówią dietetycy?
Opinie o keto bywają skrajne. W każdym środowisku znajdą się głosy za i przeciw. Dietetycy są jednak zgodni, że dieta ketogeniczna sprzyja odchudzaniu i wpływa na poprawę zdrowia metabolicznego. Co ciekawe, istnieje wiele przykładów na fakt, iż dieta ketogeniczna przyczynia się do wycofania padaczki lekoopornej.
Jeśli chcesz wiedzieć co mówią lekarze, dietetycy i pacjenci o diecie keto, przeczytaj koniecznie ten artykuł:
https://dieta-ketogeniczna.com/dieta-ketogeniczna-opinie-lekarzy-dietetykow-pacjentow/. Odpowiednio zbilansowany jadłospis będzie pomocny także w przypadku stłuszczenia wątroby. Lekarze apelują, że schorzenia wątroby stają się plagą nie tylko wśród dorosłych, ale i dzieci. Stłuszczenie tego narządu może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Możemy jednak wycofać ten problem, a
dieta keto będzie w stanie nam w tym pomóc. Wiele mówi się również o
wpływie diety ketogennej na cukrzycę i insulinooporność. Okazuje się, że cukrzyca typu II jest chorobą odwracalną. Dietetycy mówią o wyrównaniu poziomu glikemii, a nawet całkowitym odstawieniu leków przez pacjentów, którzy rozpoczęli eliminację węglowodanów z diety. Pomimo tylu niebywałych doniesień i plusów, które wiążą się z przejściem na keto, bądźmy ostrożni.
Dieta eliminacyjna powinna być zrównoważona i stosowana pod kontrolą dietetyka. Źle zbilansowane makroskładniki mogą nie przynieść pożądanego przez nas efektu, a wręcz nam zaszkodzić. Miejmy to na uwadze w szczególności, kiedy chorujemy i/lub przyjmujemy leki. Nie powinniśmy odstawiać ich bez konsultacji z lekarzem.
copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 09.08.2022 14:07