Spod równika na Orawę

Strażnicy graniczni wylegitymowali, a następnie zatrzymali w Jabłonce 31-letniego Indonezyjczyka. Obcokrajowiec przyleciał do Polski w kwietniu 2019 roku, ale do tej pory nie zalegalizował tu swojego pobytu.
Azjata był na dobrej drodze by zalegalizować swój pobyt w Polsce na dłużej. W ostatnim dniu ważności swojej wizy (w styczniu 2020 roku) złożył do Wojewody Mazowieckiego wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Niestety od tego momentu kontakt cudzoziemca z organem legalizującym jego pobyt w Polsce całkowicie ustał. Mężczyzna nie zareagował na wezwanie wojewody do uzupełnienia braków formalnych w złożonych dokumentach, w wyniku czego przedłożony wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy został pozostawiony bez rozpoznania. Tym samym od momentu zakończenia ważności wizy obywatel Indonezji przebywał na terytorium Polski nielegalnie.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał wobec zatrzymanego 31-latka decyzję administracyjną zobowiązującą do powrotu na teren ojczyzny – z 20-dniowym terminem jej wykonania. Dodatkowo Indonezyjczyk został objęty półrocznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

Źródło: KOSG, oprac. r/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 22.09.2022 14:11