Policja podała szczegóły szczęśliwie zakończonej akcji poszukiwawczej

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Blisko 100 ratowników poszukiwało zaginionego 66-latka, który zagubił się w lesie w powiecie tatrzańskim. Dzięki wykorzystaniu drona z kamerą termowizyjną poszukiwanego zdołano szybko zlokalizować.
Szeroko zakrojona akcja prowadzona była w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Murzasichle i Małe Ciche. Do działań poszukiwawczych zaangażowano prócz ratowników także policyjnego psa tropiącego.

"Działania wymagały szczególnie szybkiego działania, gdyż osoba zaginiona miała problemy zdrowotne, a ponadto zapadała już noc. Do poszukiwań wykorzystano również drona z kamera termowizyjną, którego operatorem był ratownik TOPR-u, na co dzień tatrzański policjant. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu w kompleksie leśnym ujawniono obszar z podwyższoną temperaturą, a obraz na kamerze wskazywał sylwetkę człowieka. Uzyskana w ten sposób lokalizacja pozwoliła na szybkie odnalezienie zaginionego" - relacjonują policjanci.


W działania poszukiwawczych brali udział zakopiańscy policjanci, Podhalańska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, KP PSP Zakopane, Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice, OSP Kościelisko, OSP Dzianisz Górny, OSP KSRG Zakopane-Olcza, Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie, OSP Małe Ciche, OSP Murzasichle.

opr. s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.09.2022 11:56