Rozmowy związkowców z politykami. Posiedzenie KK NSZZ "Solidarność" w Zakopanem

ZAKOPANE. W Ośrodku Konferencyjno - Wypoczynkowym "Hyrny" zorganizowane zostało - zamknięte dla mediów - posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" z udziałem ministrów. Jednym z tematów jest rządowy projekt wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych.
W posiedzeniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność uczestniczyli również m.in. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz Marlena Maląg z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

W relacji na stronie rządowej czytamy: "W przyszłym roku zastosowany zostanie mechanizm podwójnej waloryzacji płacy minimalnej, aby zabezpieczyć przed skutkami wzrostu cen pracowników o najniższych dochodach. W lipcu przyszłego roku minimalna pensja będzie o 590 zł wyższa niż w 2022 roku. To wzrost o 19,6 proc.

"Rząd premiera Mateusza Morawieckiego jest nastawiony na dialog. Dialog ze stroną społeczną, z „Solidarnością”, jest dla nas wyjątkowo ważny. Często są to bardzo trudne rozmowy, ale jednocześnie bardzo konstruktywne, które przede wszystkim na celu mają to, by Polska była państwem intensywnie się rozwijającym, nowoczesnym, troszczącym się o Polaków" - mówiła minister Marlena Maląg podczas posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Minister Maląg przypomniała, że potężna interwencja państwa podczas walki ze skutkami pandemii COVID-19, sięgająca 250 miliardów złotych, pozwoliła na utrzymanie stabilnej sytuacji na rynku pracy i historycznie najniższe bezrobocie. – Obecnie też podejmujemy konkretne działania, wiążące się z branżami energochłonnymi. Konkretne rozwiązania zaproponowane przez rząd pomogą i przedsiębiorstwom i indywidualnym odbiorcom – deklarowała minister."

s/

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 23.09.2022 12:47