Sportowe sukcesy uczniów z Grywałdu (zdjęcia)

Uczniowski Klub Sportowy, działający przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie, może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Nie brakuje ich również od początku tego roku szkolnego.
W ramach działalności UKS, prowadzone są zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą gimnazjalną. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną, siłownię, boisko. W poniedziałki, pod okiem trenera Artura Szpałka, odbywają się zajęcia jiu-jitsu dla dorosłych i dzieci, a we wtorek - dla dzieci i młodzieży z gimnazjum - zajęcia sportowe pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Jerzego Knutelskiego.

Zajęcia sportowe i gry zespołowe cieszą się dużym zainteresowaniem, podobnie jak zajęcia na siłowni - ta czynna jest codziennie, według zainteresowania młodzieży. Największą popularnością cieszą się jednak takie dyscypliny jak: biegi długodystansowe, piłka siatkowa, tenis stołowy, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka. Uczniowie biorą udział we wszystkich zawodach organizowanych w gminie, powiecie i województwie.

Oprócz zajęć szkolnych, są też pozalekcyjne. Radny Edward Nowaczyk prowadzi LKS Pieniny Grywałd. Zawodnicy rekrutowani spośród uczniów szkoły, mają systematyczne treningi oraz zawody.

Najważniejsze tegoroczne osiągnięcia

W Gminnych Zawodach w Biegach Przełajowych, rozegranych 30 września, w kategorii klas czwartych Barbara Wójcik zdobyła 1. miejsce, Ewelina Knutelska - 2., Anna Wolska - 3., Filip Wojtaszek - 1., Damian Waksmundzki - 2. , Tomasz Kotarski - 3. W kategorii klas piątych Paulina Kotarska - 1., Karolina Waksmundzka - 2. , Kamil Jaworski - 1. , Damian Waksmundzki - 2. , Marek Koterba 3. miejsce. Klasy VI: Szymon Waksmundzki 1. miejsce, Sebastian Potaśnik - 2.

W I Biegu Przyjaźni 2 października uczniowie z SP w Grywałdzie również wykazali się wielkim duchem bojowym i sportowym. W swoich kategoriach wiekowych uzyskali wysokie miejsca: Przemysław Koterba - I miejsce, Natalia Jankowska - I, Anna Błażusiak - IV, Przemysław Koterba - I, Natalia Bąk - VI , Łukasz Knutelski - II, Marek Pichniarczyk - III, Maciej Knutelski - IV - w kategorii klas młodszych, a w kategorii klas starszych: Paulina Kotarska - III miejsce, Barbara Wójcik - V, Kamil Jaworski - II, Szymon Waksmundzki - V.

W Powiatowych Biegach Przełajowych, 9 października, Karolina Waksmundzka zdobyła III miejsce, a Kamil Jaworski V. Oboje zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich.

W Gminnym Turnieju Piłki Halowej 13 października drużyna dziewcząt z Grywałdu zdobyła I miejsce, a drużyna chłopców II.

W Igrzyskach Ośrodka Szczawnica w Tenisie Stołowym w Sromowcach 16 października Filip Wojtaszek zajął I miejsce, Grzegorz Siodlarz - II, a Tomasz Milczarek - IV.

W I Ogólnopolskim Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci w Nowym Targu, w kategorii klas I-III, Piotr Bąk z Grywałdu zajął I miejsce, a Błażej Knutelski - II. W kategorii klas IV-V I Joanna Hryc była czwarta, Tomasz Milczarek - piąty, Filip Wojtaszek - szósty , a Tomasz Knutelski - dziewiąty.

W Zawodach Wojewódzkich Tenisa Stołowego w Krakowie 5 listopada Piotr Bąk zdobył IV miejsce, Joanna Hryc - VII, a Błażej Knutelski - IX.

W Igrzyskach Ośrodka Szczawnica w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt 21 października drużyna z Grywałdu zajęła III miejsce.

Obie druzyny - dziewcząt i chłopców z Grywałdu - okazały się też najlepsze w rozegranych 3 grudnia Gminnych Zawodach w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców.