Unihokej. Zawodniczki KS Gorce Nowy Targ pokonały PUKS Trzebinia 8:1 i 4:0 (galeria)

NOWY TARG. Niefortunnie nowotarżanki rozpoczęły sobotni mecz z Trzebinią, tracąc bramkę po własnym błędzie w drugiej minucie meczu po bramce Warzechy Adrianny. Jednak reprymenda trenera Ossowskiego szybko poskutkowała, bo była to jedyna stracona bramka w tym meczu.
Obrona, taką taktykę rozrysowuje „ Osa „ od początku rozpoczęcia treningów z dziewczynami, jeśli nie będziemy tracić bramek to na pewno coś strzelimy. Remisowa bramkę strzeliła w dziewiątej minucie Magda Chowaniec po świetnym wyrzucie Darii Rajnisz i tak nasza bramkarka zdobyła asystę w tym meczu. Joanna Czaja niespełna minutę później strzela swojego pierwszego gola w tym meczu. W piętnastej minucie swój hattrick rozpoczyna Ania Kubowicz a pomaga jej w tym Małgorzata Truty.

Na początku drugiej tercji wynik na 4:1 podwyższa duet Joanna Chlebda – Magda Chowaniec po przepięknej dwójkowej akcji ( Chlebda – Chowaniec – Chlebda ). W 22 minucie na ławkę kar wędruje Ania Kubowicz ( gra głową ) jednak przyjezdne nie wykorzystuje przewagi liczebnej. W 32 minucie wynik podwyższa Joanna Czaje a 34 sekundy przed przerwa asystuje Kindze Leśniak i nowotarżanki schodzą na druga przerwę przy stanie 6:1.

Trzecia tercja to dwie bramki Anny Kubowicz w 41minucie asystuje jej Magda Chowaniec oraz w 44 minucie w czasie gry w przewadze po pięknej wymianie podań asystuje Ani Sabina Sąder.

Słabsza trzecia tercja tak ocenia ją trener Leszek Ossowski: "Zagraliśmy 2 dobre tercje i słabszą trzecią. Próbowaliśmy w niej bardziej agresywnego krycia i niestety nie za dobrze to wychodziło. Gra była szarpana i dawaliśmy się łatwo kontrować. Pojawiły się błędy w obronie co z lepszym przeciwnikiem mogłoby skończyć się stratą bramek. Za to w ataku kilka akcji było bardzo ciekawych choć nie zawsze kończyły się one bramkami. Z dobrej strony pokazały się obie bramkarki. Ogólnie był to niezły mecz z naszej strony, cały czas kontrolowaliśmy wynik i mogliśmy wygrać wyżej. Sporo jednak jest rzeczy nad którymi musimy pracować".

sobota:
KS Gorce Nowy Targ – PUKS Trzebinia 8:1 (3:1,3:0,2:0)

44:04 8-1 Kubowicz Anna – Sąder Sabina
51:19 K2 Lasoń Justyna (nadmierna ostrość w grze)

Niedzielny mecz słabszy w wykonaniu Gorców. Przyjezdne lepiej broniły i nie dopuszczały do czystych sytuacji strzeleckich, dlatego pierwsza tercja bez bramek. Druga tercja wygrana 3:0 po bramkach Malgorzaty Truty, Asi Czaji i Sabiny Kaczmarczyk. Trzecia wygrana 1:0 po bramce Sabiny Kaczmarczyk.

W całym meczu na miano bohaterki zasługuje bramkarka z Trzebini Trębacz Justyna, która popisała się kilkoma świetnymi interwencjami.