Warsztaty ludowych pieśni sobótkowych z Agnieszką Banaś

Agnieszką Banaś zaprasza na warsztaty ludowych pieśni sobótkowych które odbędą się w sobotę 15 czerwca od 10:00 w Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu.
Jan sobótkowy (nazwa pogańska), dziś Święty Jan, to postać w kulturze słowiańskiej bardzo ważna. Około 21, 22 czerwca (przesilenie letnie) obchodzimy w Polsce Noc Kupały. Podobne święto jest celebrowane na Ukrainie Свято Івана Купала, w Rosji Иван Купала, w Szwecji, Finlandii Middsummer czy w Brazylii São João. Kiedy nadchodzi lato rozkwita temat miłości, płodności, ognia i wody. Jest wiele pieśni tradycyjnych, które mówią o tej tematyce. W nich odnajdujemy wielość obrzędów i magii.

Tradycyjne pieśni polskie i pieśni ukraińskie, białoruskie, rosyjskie czy bałkańskie rozmawiają ze sobą używając tej tematyki. Dyskusja to barwna, ciekawa i inspirująca. W pieśniach różnych języków odnajdujemy podobne motywy tematyczne, melodie czy rytmy. Na spotkaniu nauczymy się pieśni ludowych z różnych krajów słowiańskich.

Zgłoszenia pod numerem telefonu 792 92 02 33 do 12.06.19

Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie 6 osób, grupa zaś maksymalnie będzie liczyła 12 osób.

Koszt: 35 zł
Opłaty można dokonać na miejscu.

Agnieszka Banaś
Głównie związana z nurtem muzyki tradycyjnej, od lat wykonująca pieśni ludowe. Uczestniczka, inicjatorka, organizatorka warsztatów, spotkań z kulturą tradycyjną. Badaczka kultury ludowej u źródła.
Prowadzi swój zespół. Obecnie koncentruje się na tworzeniu materiału autorskiego. Pisze własne teksty i komponuje muzykę. Skupia się na pracy z muzykami, którzy tworzą wspólne brzmienie. Współpracuje na stałe z Romanem Wierciochem – pianistą i Grzegorzem Klimczakiem – basistą. W repertuarze znaleźć można zarówno aranżowane pieśni ludowe jak i autorskie piosenki z elementami poezji, jazzu i popu.
Współtworzy zespół wokalny Strojone.
Występuje jako wokalistka w spektaklu Preludium Słowiańskie i widowisku Hulanki w reżyserii Agnieszki Glińskiej.
Występuje jako śpiewaczka i performerka w spektaklu Aujourd'hui c'etait mon anniversaire w reżyserii Rachy Baroud.
Prowadzi warsztaty śpiewacze.
Koncertuje.
Na co dzień uczy języka polskiego obcokrajowców.

copyright 2007 podhale24.plData publikacji: 15.06.2019 10:00