Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 86
Clear
-7°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-7°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 89
Clear
-12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.03.2013, 00:50 | czytano: 3789

Wypadek i zwycięstwo Gudbaja

zdj. arch. Patryka Gudbaja

W Pec pod Sněžkou odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Czech w wyścigach skuterów śnieżnych. Zjechało na nie wielu doskonałych zawodników z wielu państw. Nam miło donieść, iż triumfował w nich góral - Patryk Gudbaj.

Patryk jest znany z twardego charakteru. Nieraz w mistrzostwach motocrossu dał próbkę swoich wielkich umiejętności i odwagi. Kilka razy widziałem jego upadki, po których cierpła skóra. Wydawało się, że Patryk już zakończy zawody, że się nie podniesie. A on wstawał i pruł dalej do mety. Kilka kontuzji miał naprawdę groźnych, które na długo wyeliminowały go ze startów. Ale zawsze wracał w chwale. Nie tylko skupiał się na wyścigach motocyklowych, ale zimą od małego brał udział w zawodach skuterów śnieżnych.

Droga po mistrzostwo Czech nie była usłana różami. Patryk zaliczył „glebę” i tylko dzięki góralskiemu charakterowi nie poddał się, półprzytomny potrafił dojechać do mety i zwyciężyć.

Tekst Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
komentarze
mxrider13:18, 23 marca 2013
Galica Gudbaj :P a prawdziwe nazwisko to Galica.
ferdynand12:57, 23 marca 2013
To GUDBAJ CZY GALICA ?
prawda11:49, 23 marca 2013
Brawo, Gratulacje!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij