Czwartek, 02 lipiec 2020, Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Nowy Targ i okolice
Rain
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Rain
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Rain
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 88
Rain
20°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 76
Rain
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.09.2013, 20:47 | czytano: 3927

II Moto – Rodeo w starym kamieniołomie w Malinowie (zdjęcia)

zdj. Stanisław Zachwieja

SZCZAWNICA. Dwunastu zawodników ze Szczawnicy, Tylmanowej, Piwnicznej i Zakopanego wystartowało w II Zawodach Moto – Rodeo, które odbyły się w minioną niedzielę na torze nieczynnego już kamieniołomu w Malinowie. Zawody zorganizował Motorowy Klub Sportowy „Moto – Pasja” ze Szczawnicy.

Startowali seniorzy i juniorzy. Zawodnicy ścigali się przez 1.godzinę po trasie liczącej niespełna 4 kilometry. Rekordem było przejechanie w wyznaczonym limicie czasu 41.800 metrów.

Bezapelacyjne zwycięstwo w klasie open odniósł Łukasz Szczepaniak z MKS Moto - Pasja, który w ciągu 1:02:23 sek. trasę pokonał 11 razy, drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Andrzej Bandyk (junior). Trasę przejechał 9 razy w czasie 1:00:22 sek. Trzecie miejsce zajął Adam Podgórski z RMK w Tylmanowej (junior). Trasę przejechał również 9 razy w czasie 1:01:47 sek.

W klasie open pozostałe miejsca zajęli: Michał Żytkowicz z Piwnicznej (MKS Gorc), Łukasz Ryś z Zakopanego (niezrzeszony), Wojciech Szczepaniak (MKS Moto Pasja), Filip Hamerski (MKS Moto Pasja, Tomasz Ciesielka (MKS Moto Pasja), Krzysztof Cepelik z Kamienicy (MKS Gorc), Łukasz Malinowski (MKS Moto Pasja), Szczepan Giemzik (MKS Moto Pasja), Piotr Mastalski (MKS Moto Pasja -niesklasyfikowany awaria motocykla).

W kategorii seniorów 1. miejsce zajął Łukasz Szczepaniak (11 okrążeń), 2. miejsce zajął Michał Żytkowicz (9 okrążeń), 3. miejsce zajął Łukasz Ryś (8 okrążeń).

W kategorii juniorów 1. miejsce zajął Andrzej Bandyk (9 okrążeń), 2. miejsce zajął Adam Podgórski (9 okrążeń), 3. miejsce zajął najmłodszy uczestnik zawodów, siedemnastoletni Filip Hamerski (6 okrążeń).
Publiczność zgromadzona przy trasie miała nie lada atrakcję, bowiem zawodnicy włożyli maksimum wysiłku, aby zaliczyć, jak najwięcej okrążeń. Momentami jechali na maksa. Kilku z nich okupiło to usterkami technicznymi motocykli lub wywrotkami na trudnym stromym podjeździe kamieniołomów.

- To był morderczy przejazd, dał mi się mocno we znaki. O zajęciu dobrego miejsca decydowała technika i wytrzymałość. To moje drugie z rzędu zwycięstwo na tym torze. Konkurentów miałem mocnych, ale udało mi się wygrać zawody, choć i ja miałem problemy na podjeździe - mówił Łukasz Szczepaniak.

Motorowy Klub Sportowy „Moto – Pasja” powstał dwa lata temu z inicjatywy Edwarda Kordasa i Romana Hamerskiego i ich kolegów pasjonatów motocykli rajdowych, jak oni sami.

- To była udana impreza, na szczęście obyło się bez wypadku i kolizji, a sama rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Po ostatnich opadach deszczu trasa był wymagająca, ale zawodnicy dawali sobie jakoś radę, choć nie obyło się bez awarii motocykli wykluczających udział w kontynuowaniu wyścigu. Przygotowaliśmy trasę łączoną z elementami Cross, Enduro i Extrem, gdzie trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami w pokonywani nasypu skalnego, jazdy po oponach i przeszkodach z grubych bali drewna, a także wyjazdu na stromy szczyt kamieniołomu. Zawodnicy mniej doświadczeni mieli do wyboru alternatywną mniej ryzykowną trasę, ale za to mogli na niej stracić cenne sekundy. W przyszłym roku na wiosnę zorganizujemy trzecie już z kolei zawody, na które już zapraszamy miłośników i pasjonatów tego wymagającego odwagi sportu. Zapraszamy do naszego klubu także i dzieci, mamy dla nich małe formy jazdy na motocyklach i quadach – zachęcał Edward Kordas, prezes Klubu Moto – Pasja.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Joker18:05, 13 października 2013
W artykule jest kilka błędnych informacji dlatego sprostowałem.
Trasa miała dokładnie 2130m
Połączenie SUPER ENDURO (na dole) i HARD ENDURO (na górze)
Filip zrobił 8 okrążeń a nie 6.

Juniorzy
1 Andrzej Bandyk
2 Adam Podgórski
3 Filip Hamerski
4 Łukasz Malinowski

Seniorzy
1 Łukasz Szczepaniak
2 Michał Żytkowicz
3 Łukasz Ryś
4 Wojciech Szczepaniak
5 Tomasz Ciesielka
6 Krzysztof Cepielik
7 Szczepan Giemzik
8 Piotr Mastalski (niesklasyfikowany)

Klasa open
1 Łukasz Szczepaniak
2 Andrzej Bandyk
3 Adam Podgórski
4 Michał Żytkowicz
5 Łukasz Ryś
6 Wojciech Szczepaniak
7 Filip Hamerski
8 Tomasz Ciesielka
9 Krzysztof Cepielik
10 Łukasz Malinowski
11 Szczepan Giemzik
12 Piotr Mastalski (niesklasyfikowany)
sędzia zgred09:22, 4 października 2013
Miejscówka super! No i cieszę się, że WR-ki trzepią lancerów KTM-a:)
super ktoś21:33, 3 października 2013
Impreza była super. Tor bardzo wymagający. Połączenie hard enduro i super enduro, a redaktor w artykule namieszał jak tylko mógł.
PAJ CAR13:43, 2 października 2013
>>>>do ZYCHA>>> TY NA GULASZE NIE JEZDZISZ WIEC O CO SIE PLUJESZ
zych18:41, 1 października 2013
Gratuluje za informacje !!! Boicie się że przyjedzie Nowy targ i was objedzie ??? czy jak ?? Już nie mówiąc o startowaniu ale nawet popatrzyć bym się przejechał a tak dowiaduje się po fakcie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij