Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Zakopane i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 96
Snow
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
04.10.2013, 17:51 | czytano: 1607

„Taddy” wygrywa w Ontario

Nowotarżanin, Tadeusz Błażusiak po wakacyjnej przerwie powrócił w wielkim stylu do GEICO EnduroCross. W kalifornijskim Ontario zawodnik Orlen Teamu zwyciężył i tym samym po trzech rundach utrzymał drugą pozycję w klasyfikacji łącznej. Na odległość siedmiu punktów zbliżył się do lidera klasyfikacji Mike Browna.

Zawody w Ontario były trzecią eliminacją z siedmiu rund EnduroCross. Poprzednie dwie rundy w Las Vegas i Sacramento wygrał Mike Brown. Przypomnijmy, iż „Taddy” to czterokrotny triumfator mistrzostw Ameryki. Poprzednie rundy były niezwykle zacięte, a o sukcesie decydowały ułamki sekund, łut szczęścia. Motocykliści w Kalifornii zmierzyli się z licznymi kłodami, kamieniami, sadzawkami i wyjątkowo wymagającym „matrixem”.

Tadek był szybszy od najgroźniejszego rywala o 3.83 sekundy. Wyszedł ze startu na czwartej pozycji, za Brownem, Haakerem oraz Sutherlinem. Haaker upadł jednak już na drugim okrążeniu i został wyeliminowany z walki o zwycięstwo. Wówczas Błażusiak wyprzedził Sutherlina i rozpoczął atak na pozycję lidera. Jechał koło w koło z Brownem, który na szóstym okrążeniu został przyblokowany przez dublowanego Geoffa Aarona. Polak to wykorzystał i objął prowadzenie, którego nie oddał do końca wyścigu, pomimo kilku niebezpiecznych lądowań.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
komentarze
motorynka13:49, 12 października 2013
Durny jesteś Ty "MX" :) Gratulacje Tadek! :)
Prawda00:19, 10 października 2013
Brawo! Nasz najwspanialszy polski sportowiec!
YZ450F10:13, 8 października 2013
GRATULACJE TADEK,WIDZIAŁEM TE ZAWODY I NIC DODAĆ,NIC UJĄĆ PO PROSTU PEŁNA PERFEKCJA....
MX09:40, 7 października 2013
MNIE TO. BRAWO TADDY, PODHALE TRZYMA KCIUKI :) I DZIĘKUJEMY ŻE PODHALE24 PAMIĘTA O SWOIM CZŁOWIEKU ZAMIAST PISAĆ O JAKIEJŚ DURNEJ PIŁCE :)
john18:42, 4 października 2013
kogo to
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij