Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Czarny Dunajec i okolice
Mist
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 2
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 91
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.10.2019, 16:36 | czytano: 3394

Konrad Biela i nietypowy finał sezonu w Korczynie – debiutant w Lancerze najszybszym kierowcą Grupy N

Konrad Biela przyzwyczaił kibiców, że co roku stawia sobie nowe wyścigowe wyzwanie. Normą stało się także, że w każdym sezonie zamienia to wyzwanie na sportowy sukces. Przed rozpoczęciem GSMP 2019 zdecydował się na szczególnie ważny krok i po kilku latach startów w „ośce”, wsiadł do „czterobuta” z krwi i kości – Mitsubishi Lancera Evolution X.

Zawodnik z Szaflar do pierwszego startu, na trasie w Bieszczadach podszedł z dużą rezerwą, po to by zbierać nowe doświadczenia. Kibice szybko doczekali się jednak zwycięstwa, a Konrad Biela pokazał kunszt jazdy już podczas drugiego wyścigowego weekendu, w Magurze Małastowskiej. Po pierwszej wygranej, już w Limanowej przyszedł kolejny piękny moment. Konrad Biela wzmocniony zamontowaniem w Evo kłowej skrzyni biegów przed dwa dni rywalizacji w Limanowej okazał się bezkonkurencyjny wśród kierowców Grupy N. W swoim domowym wyścigu wygrał także w stawce samochodów produkcyjnych w Mistrzostwach Europy, zapisując w swojej karierze kolejny piękny moment.

Z każdym kolejnym wyścigiem prezentował coraz wyższe tempo i popisywał coraz większą skutecznością. W sumie, w 10 rundach triumfował 7 razy, a w Grupie N od Limanowej, do Wyścigu Czarna Góra był niepokonany. To właśnie na początku tego miesiąca, pomiędzy 6 i 8 września w widowiskowym stylu wrócił na trasę w Siennej. Potwierdził, że również za kierownicą Mitsubishi, w trudnych deszczowych warunkach i na bardzo mokrej trasie czuje się, jak „ryba w wodzie”. Z dorobkiem 173 punktów już na jeden weekend przed zakończeniem sezonu, zapewnił sobie pierwsze miejsce w Grupie N i Klasie N+3000 (67 punktów).

Reprezentanta barw Kotelnicy Białczańskiej i zespołu BIELAPLAST Race & Rally zabrakło na liście zgłoszeń dwóch ostatnich rund, ale Konrad Biela pojawił się w Korczynie i to w pewnej nietypowej roli, jako kierowca samochodu „VIP”. Zaproszenie goście mają okazję z perspektywy pasażera poznać przedsmak sportowej jazdy po trasie wyścigu, zwłaszcza, gdy za kierownicą siedział wielokrotny Mistrz Polski GSMP.

Sezon 2019 przyniósł dla naszego zespołu wiele zmian i jeszcze więcej emocji. Po zakończeniu GSMP 2018, wspólnie ze sponsorami i zespołem wzmocnionym przez ekipy AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo oraz PTT Tech Support Przemysław Pietruszka podjęliśmy decyzję, że to odpowiedni moment, żeby wsiąść do samochodu z napędem na wszystkie koła - wspomina Konrad Biela. Na początku wyścigowy Lancer był dla mnie dużą zagadką, a przyzwyczajenia ze stylu jazdy „ośką” nie pomagały.

Systematycznie, mniejszymi lub większymi krokami wchodziliśmy w ten sezon, a jazda dawała mi coraz więcej frajdy. Przełomem była zmiana skrzyni, po której diametralnie poprawiły się osiągi i charakterystyka „dziesiątki”. Czarna Góra okazała się kwintesencją całego tego sezonu. Dawno nie musieliśmy się mierzyć z tak trudnymi warunkami i kapryśną pogodą. Trasa w Siennej bardzo odpowiada mi swoją charakterystyką i specyficzną mieszanką szybkich i technicznych fragmentów urozmaiconych jeszcze przez nową, równą nawierzchnię. Na początku tego roku, nigdy bym nie powiedział, że będziemy w stanie sięgnąć po najwyższe miejsce w grupie, nie mówiąc już o szybkiej jeździe na tak mocno zalanej trasie.

Weekend w Siennej należał do nas i wszystko ułożyło się po naszej myśli. Stoczyliśmy piękną walkę w „N-ce”, a gdzie tylko było to możliwe, to urywaliśmy cenne sekundy. Wygraliśmy z mocno wypracowaną przewagą i z ogromnym uśmiechem na ustach. Z całego sezonu zabierzemy satysfakcję z niesamowitej walki z Kamilem Stramą, Herbim i całą stawką GSMP. Pozostaną nam wspomnienia niesamowitego wsparcia kibiców, którzy motywują nas do ciągłego rozwoju. Mam nadzieję, że kibice wybaczą rezygnację ze startu w Prządkach, ale już teraz rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2020, który co bardzo możliwe, przyniesie kolejne duże zmiany. Wszystko rozstrzygną najbliższe miesiące, a tak czy inaczej nie potrafiłem zrezygnować z możliwości, żeby pojawić się w strefie serwisowej i na trasie w Korczynie.

Była to wyjątkowa okazja, żeby podziękować kibicom i wszystkim wspierającym na firmom: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, TrackTech, Energo Star systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, KW Tynki Krzysztof Czubernat ,Domalik folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar, bez których ten sezon nie mógłby dojść do skutku. Dziękuję!


mat. prasowe, zdjęcie UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij