Poniedziałek, 08 marzec 2021, Imieniny: Beaty, Wincentego, Jana
Szczawnica i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-4°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-3°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 71
Clear
-2°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Clear
-4°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
18.09.2020, 08:51 | czytano: 3150

Konrad Biela przed szczególnym finałem w Korczynie

Zakończenie zmagań Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na trasie w Korczynie stało się już tradycją. Dawno jednak stawka Wyścigu Górskiego Prządki nie była tak wysoka. W polskiej stawce nie ma bowiem, ani jednego zawodnika, który mógłby być w tym momencie pewny tytułu. Punkty wywalczone w Korczynie będą kluczowe także dla Konrada Bieli, aktualnego lidera Klasy 5a.

Góral z Szaflar, po podwójnych zwycięstwach w wyścigach Sopocie i w Pezinok – Baba, ma szansę zakończyć GSMP 2020 z kompletem punktów w swojej kategorii. Wyzwanie to podejmie w szczególnych okolicznościach, ponieważ jeszcze nigdy z trasą w Korczynie, nie mierzył się za kierownicą czteronapędowego Mitsubishi Lancera Evolution X.

Reprezentant BIELAPLAST Race & Rally Team ma nad swoimi głównymi rywalami, Pawłem Stefanickim (Honda Civic) i Herbim (Mitsubishi Lancer Evolution X) po 12 punktów przewagi, ale by sezon 2020 ukończyć z tytułem Mistrza Polski, to w Korczynie musi sięgnąć przynajmniej po jedno zwycięstwo.

Konrad Biela w swojej wyścigowej karierze, na linii startu na Rynku w Korczynie stawał dwa razy. W 2016 jadąc Renault Clio Sport 3 w klasie A-2000. Najlepszy wynik osiągnął jednak rok później, już za kierownicą Renault Clio RS, jako „nowo upieczony” Mistrz Polski GSMP 2017 w A-2000. 19 i 20 września 2020, znów stanie przed szansą na podwójną wygraną.

Wracam na listę zgłoszeń Wyścigu Prządki, pod trzech latach przerwy, a ten weekend będzie dla naszego zespołu bardzo ważny - mówi Konrad Biela.- Za nami intensywne pięć tygodni niezwykle krótkiego sezonu, ale dobrze wykorzystaliśmy ten czas. Celujemy w dwie kolejne wygrane rundy, by sięgnąć po Mistrzostwo Polski, ale start w Korczynie zawsze ma szczególną wartość.
Atmosfera sportowego święta, jaka tworzy się na Rynku i charakterystyka trasą, są w tym wyścigu wyjątkowe. Tym bardziej więc cieszę się z okazji, żeby zmierzyć się z Prządkami za kierownicą Lancera. Nigdy dotąd nie jechałem tutaj samochodem z 4WD, a charakter trasy sprzyja takiemu napędowi. Ten sezon układa się tak ciekawie, że będzie to już trzeci weekend, w którym zadebiutujemy Lancerem.
Z tej najbliższej szansy, jaką daje mi wsparcie Kotelnicy Białczańskiej, Firmy Budowlanej Hebda, TrackTech, HQ Automotive, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, Gulf Race Fuels Distribution EU, Gminy Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Pinscher, Budmaxu, Pralni Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz firmy STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – jestem szczególnie wdzięczny.


mat. prasowe, fot, Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij