Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Czarny Dunajec i okolice
Rain
12°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 91
Rain
11°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 11.52 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 92
Clouds
13°
Wiatr: 12.276 km/h Wilgotność: 91
Clouds
11°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 94
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
23.04.2021, 20:00 | czytano: 2625

Dziarski klasyk do wzięcia

W dotychczasowych testach realizowanych przez naszą redakcję mieliśmy do czynienia z samochodami nowymi, pełnymi najnowszych rozwiązań, elektroniki, prześcigających się w mocy, szybkości czy oszczędności. Dziś prezentujemy Wam samochód z czasów, kiedy liczyło się coś zupełnie innego.

Produkowany od 1967 roku Volkswagen Type 2, następca modelu T1, to z pewnością samochód kultowy. Nierozerwalnie kojarzy się ze środowiskiem hipisów, dzieci-kwiatów, ale nie tylko - dzięki kilku wersjom, w jakich był oferowany, służył zarówno do pracy jak i wypoczynku.

Do 1977 roku wyprodukowano 4,5 miliona egzemplarzy modelu T2, a w Brazylii model T2 produkowano do 2013 roku! Produkcję w Niemczech zakończono w 1979 roku i właśnie z tego rocznika jest prezentowany dziś przez nas samochód.Volkswagen T2 mierzy 4505 mm długości, 1720 mm szerokości oraz 2040 mm wysokości. Prezentowany model napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 16oo ccm i mocy 50 KM. W latach 70-tych klienci do wyboru mieli jeszcze silniki 17oo ccm o mocy 62 KM, 18oo ccm o mocy 68 KM oraz wersję wyścigową z silnikiem o pojemności 2000 ccm generującą zawrotne 80KM!Dziś jednak wybór jest zdecydowanie mniejszy, choć na internetowych portalach ogłoszeniowych znaleźć można stosunkowo wiele ofert T2 w różnych wersjach i co najważniejsze - w różnej kondycji. Bardzo zróżnicowane są też ceny. Na niemieckim mobile.de kultowy ogórek osiąga ceny ponad 20 tysięcy euro! Tym bardziej więc warto przyglądnąć się bohaterowi naszej dzisiejszej prezentacji - jest on bowiem na sprzedaż! W dodatku jest już tu, na miejscu w Nowym Targu, zarejestrowany i gotowy do jazdy!Kupując go, nie dość, że staniesz się właściciele kawałka motoryzacyjnej historii świata, to jeszcze wesprzesz szczytny cel. Samochód w drodze licytacji sprzedaje bowiem stowarzyszenie Winter Classic, które w ten sposób zbiera pieniądze dla małej Lilianki Głodziak. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z niedotlenieniem okołoporodowym. W 6 miesiącu życia stwierdzono u Lilianki encefalopatię nieokreśloną, a w 18 miesiącu rozpoznano padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe. Lilianka ma obniżone napięcie mięśniowe, nie mówi, nie siedzi i nie chodzi, ma również duże zaburzenia widzenia. Wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, a także intensywnej terapii wzroku i wielu innych.

Winter Classic podczas różnych akcji, aukcji i stresów na żywo zebrało już sporo pieniędzy, prezentowany VW T2 jest ostatnim akordem tegorocznej akcji - licytacja trwa do piątku 30 kwietnia, a aktualna cena to 14000 zł. Okazja! Przyłącz się do licytacji!wo/ zdj. Jarosław Haber
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij