Historia podhalańskiej motoryzacji - mamy już pierwsze zdjęcia, czekamy na kolejne - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Szczawnica
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95 %
Clear
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 76 %
Clear
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
10°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 93 %
Clear
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
10°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
22.09.2021, 09:42 | czytano: 5881

Historia podhalańskiej motoryzacji - mamy już pierwsze zdjęcia, czekamy na kolejne

NOWY TARG. Jakiś czas temu pisaliśmy o inicjatywie Łukasza Worwy, który kontynuując działalność swojego ojca Adama prowadzi stację obsługi pojazdów w miejscu, gdzie w roku 1962 roku, przy okazji rozgrywanych z Zakopanem zawodów FIS, powstał pierwszy prawdziwy kompleks dla zmotoryzowanych.

Stacja benzynowa, warsztat i kawiarnia zlokalizowane były i do dziś są przy ulicy Szaflarskiej w Nowym Targu. W związku ze zbliżającą się 60-tą roczną powstania obiektu, Pan Łukasz chciałby pokazać historię podhalańskiej motoryzacji w formie plenerowej wystawy na tablicach wokół stacji. Dlatego zwrócił się do naszych Czytelników o przysyłanie zdjęć i wspomnień z tego okresu. Apel nie pozostał bez odpowiedzi - okazało się, że w domowych albumach macie Państwo mnóstwo ciekawych fotografii wiążących się z motoryzacją! Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych nadesłanych fotografii, i co ważne zachęcamy do nadsyłania kolejnych!

Opel Rekord zaparkowany przy ul. Inwalidów Wojennych

Nowotarżanie na wypadzie w Bieszczady

Kuźnice, ZakopaneWszelkie informacje, wspomnienia czy zdjęcia nadal wysyłać można wprost na adres: lukasz.worwa@worwa.com

wo/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas