Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Rabka Zdrój
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
23.06.2022, 06:39 | czytano: 434

Najważniejsze zasady podczas ewakuacji, które każdy powinien znać (art. sponsorowany)

Nigdy nie możemy być pewni tego, co przyniesie przyszłość. To dlatego tak istotne jest przewidzenie jak największej liczby możliwości i przygotowanie odpowiedniego katalogu zasad, których trzeba w danych okolicznościach przestrzegać. Trzymanie się ściśle określonych reguł podczas ewakuacji może uratować życie, dlatego każdy powinien się z nimi zapoznać i w razie konieczności zastosować się do nich.

Najważniejsze zasady podczas ewakuacji, które każdy powinien znać


Pożar, alarm bombowy, rozpylenie gazu czy innych szkodliwych związków - sytuacji, w których wymagana jest ewakuacja można wymienić wiele. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak zachować się w poszczególnych przypadkach. Kluczowe jest bowiem nie tylko dbanie o własne bezpieczeństwo, ale także zwracanie uwagi na innych. Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy to! 

Jakie zasady obowiązują podczas ewakuacji?


Celem ewakuacji jest zawsze sprawne i jak najszybsze opuszczenie miejsca, w którym występuje zagrożenie. Cała procedura odbywa się najczęściej pod nadzorem specjalnie powołanych do tego osób, ale w wielu przypadkach nie ma czasu na pytania, dlatego trzeba samemu wiedzieć, jak się zachować. W każdym budynku powinny być spełnione wszelkie standardy bezpieczeństwa, w tym zapewniona dostateczna liczba dróg i wyjść ewakuacyjnych, które ponadto są właściwie oznakowane. Niezbędny jest także odpowiedni system ostrzegawczy w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Zarządca budynku jest także zobowiązany umieścić w łatwo dostępnym dla wszystkich miejscu instrukcję ewakuacji, z uwzględnieniem różnego rodzaju zagrożeń. Wszystko to nie zwalnia każdej z osób przebywających w danym obiekcie od zastosowania się do reguł BHP. Trzeba mieć bowiem świadomość tego, że chodzi o zdrowie lub nawet życie każdej z osób, które znajdują się w potencjalnym niebezpieczeństwie.  

Ewakuacja - o czym pamiętać?


Przystępując do ewakuacji przede wszystkim należy zachować spokój i zdrowy rozsądek. Wszelkie emocje trzeba odstawić na bok i postępować według przyjętych zasad. Wśród nich na uwagę zasługuje przede wszystkim kierowanie się do wyjścia wyłącznie znajdującymi się najbliżej drogami ewakuacyjnymi, korzystanie z wszelkiego typu rozwiązań takich jak drabiny ewakuacyjne itp. Po drodze warto szybko upewnić się, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Ewakuacja rozpoczyna się zazwyczaj od miejsca, w którym istnieje największy stopień zagrożenia. Podczas ewakuacji nie powinno się zabierać ze sobą żadnego sprzętu, nie korzystajmy także z wind, nie otwierać okien i nie blokować żadnych drzwi.   

Jakich środków bezpieczeństwo przestrzegać? 


Działania ewakuacyjne za każdym razem należy potraktować poważnie i nie bagatelizować zagrożenia. Odpowiednio przeprowadzana ewakuacja zwiększa szansę na uniknięcie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Kluczem do sukcesu jest jednak najczęściej zapobieganie wszelkiego rodzaju zdarzeniom, a jeśli nie ma takiej możliwości - określenie jasnych procedur postępowania. Niezbędne jest również wyposażenie budynku w odpowiednie rozwiązania, dzięki którym ewakuacja przebiegnie sprawniej. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Crynoline.pl
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij