Szkolenie z biostymulatorów tkankowych - jak dobrać odpowiedni preparat do potrzeb pacjenta? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Szczawnica
Clouds
17°C
Clouds
17°C
Clouds
17°C
Clouds
17°C
Clouds
16°C
Clouds
15°C
Kartka z kalendarza
26.03.2025, 19:00 | czytano: 300

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych - jak dobrać odpowiedni preparat do potrzeb pacjenta? (art. sponsorowany)

Szkolenie z biostymulatorów tkankowych to doskonała okazja dla lekarzy i specjalistów medycyny estetycznej, aby nauczyć się skutecznego i bezpiecznego stosowania tych nowoczesnych substancji do regeneracji i odmładzania skóry. Biostymulatory tkankowe to preparaty, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w organizmie. Stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy struktury skóry, jej jędrności i elastyczności. Działają przede wszystkim na głębsze warstwy skóry. Biostymulatory mogą być stosowane w różnych częściach ciała, ale najczęściej wykorzystuje się je w obrębie twarzy, szyi i dekoltu.

szkolenie z biostymulatorów tkankowych, freepik.com
szkolenie z biostymulatorów tkankowych, freepik.com

W pracy z pacjentem istotne jest zapewnienie mu atmosfery komfortu i dyskrecji, a przede wszystkim - bezpieczeństwa. W związku z tym już podczas kursu lekarze poznają zasady bezpiecznej kwalifikacji pacjentów do rozpoczęcia procedury medycznej, doboru i przygotowania odpowiedniego preparatu, indywidualnie dopasowanego do potrzeb i możliwości każdego z nich. Szkolenie z biostymulatorów tkankowych to inwestycja w rozwój zawodowy, która pozwala lekarzom na wykorzystanie nowoczesnych metod regeneracji skóry. Dzięki nim mogą oni oferować pacjentom skuteczne, długotrwałe efekty odmłodzenia i poprawy jej jakości. To natomiast pozwala na zwiększenie konkurencyjności i poszerzenie oferty zabiegów w zakresie medycyny estetycznej.


Stymulatory tkankowe - rodzaje i zastosowanie


Podczas szkolenia z biostymulatorów tkankowych w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym wykładowca opisuje i prezentuje produkty dostępne na rynku, m.in.: Sculptra, Hydroksyapatyt wapnia, Ellansé, Sunekos, Nucleofill, Linerese, Karisma, Ejal 40, PhilArt, Lenisna czy Profhilo.


Kwas polimlekowy (Sculptra) to biostymulator, którego skuteczność jest szczególnie zauważalna w poprawianiu owalu twarzy, modelowaniu policzków i redukcji głębokich zmarszczek. Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) wypełnia skórę i przywraca jej objętość. Znany jest także ze swojego działania nawilżającego i ujędrniającego. Sunekos wykorzystuje synergiczną kombinację kwasu hialuronowego i aminokwasów, aby odmłodzić i zregenerować tkankę skórną. Polikaprolakton (Ellansé) jest biodegradowalny, a jego efekty są stopniowe, lecz utrzymują się dłużej niż w przypadku innych biostymulatorów. Po zabiegu produktem Nucleofill dochodzi do biorestrukturyzacji i biostymulacji skóry, podobnie jak po zastosowaniu Linerese i preparatu Karisma. Ejal40 to najnowsza generacja kwasu hialuronowego, która pozwala na ponowne zintegrowanie poziomu kwasu hialuronowego w tkankach i komórkach skóry.


PhilArt poprawia koloryt i teksturę, nadaje blask oraz redukuje drobne zmarszczki i blizny. Lenisna to połączenie kwasu polimlekowego PDLLA z kwasem hialuronowym HA, dzięki któremu efekt jest widoczny od razu po zabiegu. Osocze bogatopłytkowe (PRP) otrzymywane jest z krwi pacjenta. Zawiera czynniki wzrostu, które wspomagają regenerację skóry, poprawiają jej napięcie oraz redukują drobne zmarszczki. Stosuje się je przede wszystkim do poprawy jakości skóry, nawilżenia, a także do redukcji oznak starzenia. Profhilo minimalizuje tzw. chomiki, przywraca skórze sprężystość i napięcie, wygładza zmarszczki. Długotrwały efekt widoczny jest na powierzchni całej twarzy. Wszystkie z wymienionych biostymulatorów aktywnie pobudzają tkanki skóry do produkcji i syntezy kolagenu oraz elastyny.


Szkolenie biostymulatory tkankowe - dobór preparatu i technik zabiegowych do potrzeb pacjenta


Szkolenie z biostymulatorów tkankowych uczy prawidłowego doboru odpowiednich preparatów do potrzeb pacjenta. To działanie kluczowe, aby osiągnąć naturalne, trwałe efekty oraz zapewnić bezpieczeństwo zabiegu. Wybór preparatu zależy od kilku czynników, takich jak wiek pacjenta, stan jego skóry, oczekiwane rezultaty, a także indywidualne potrzeby. Szkolenie z biostymulatorów tkankowych to doskonała okazja do poznania ich specyfiki i mechanizmu działania.


Skóra osób młodszych zwykle nie wymaga intensywnego odmładzania. W tym przypadku biostymulatory mogą być użyte do profilaktyki starzenia się skóry, poprawy jej nawilżenia, napięcia i ogólnej jakości. Warto wybrać te biostymulatory, które działają łagodnie, jak osocze bogatopłytkowe (PRP) lub polikaprolakton (Ellansé). U pacjentów w średnim wieku pojawiają się natomiast pierwsze oznaki starzenia. To przede wszystkim zmarszczki, utrata objętości w okolicach policzków czy wiotczenie skóry. Biostymulatory, takie jak kwas polimlekowy (Sculptra) lub hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) mogą być wówczas doskonałym wyborem. Stymulują produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając napięcie i objętość skóry. W grupie wiekowej pacjentów powyżej 50. roku życia skóra jest zazwyczaj cieńsza, bardziej zwiotczała, a zmarszczki głębsze. Muszą oni zatem wspólnie ze specjalistą rozważyć użycie silniejszych biostymulatorów. Tylko one efektywnie przywrócą objętość i napięcie skóry.


szkolenie z biostymulatorów tkankowych

W celu optymalnego doboru preparatu i technik zabiegowych do potrzeb i oczekiwań pacjenta konieczna jest ocena stanu skóry i jej ogólnej kondycji. Wybór składników zależy ponadto od lokalizacji wykonywanej procedury estetycznej. Szkolenie z biostymulatorów tkankowych przygotowuje kursantów do wykonywania iniekcji w obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Biostymulatory takie jak kwas polimlekowy (Sculptra), hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) i polikaprolakton (Ellansé) są świetnymi opcjami do przywracania objętości w okolicach policzków, skroni czy doliny łez. Z kolei jeżeli celem zabiegu jest poprawa napięcia skóry szyi lub dekoltu, dobrze sprawdzą się biostymulatory z osoczem bogatopłytkowym.


Szkolenie z biostymulatorów tkankowych - informacje ogólne dla kursantów i część praktyczna z udziałem modeli i modelek


Szkolenie z biostymulatorów tkankowych w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym obejmuje teoretyczny wstęp do zagadnień związanych z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Lekarze przypominają sobie podstawowe informacje z zakresu anatomii i fizjologii twarzy oraz głowy. Poznają wskazania do rozpoczęcia procedury z użyciem stymulatorów. Przed podjęciem decyzji o doborze biostymulatora warto upewnić się, że pacjent nie ma przeciwwskazań do stosowania takich preparatów. Do głównych z nich należą:


  • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu;
  • choroby autoimmunologiczne, które mogą wpływać na reakcję organizmu na preparaty;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • alergie na składniki biostymulatorów;
  • skóra z tendencją do powstawania blizn keloidowych.

Wszystkie z przeciwwskazań oraz zasady bezpiecznego przeprowadzania kwalifikacji pacjenta do zabiegu są przedstawiane i szczegółowo omawiane podczas szkolenia ze stymulacji tkankowej.


Co daje lekarzom szkolenie z biostymulatorów tkankowych? Uczestnik profesjonalnego szkolenia w METODOS już podczas kursu ma możliwość samodzielnego wykonania zabiegów z użyciem biostymulatorów. Uzupełnienie ubytków tkankowych odbywa się na ciele modeli i modelek, kwalifikowanych uprzednio do zabiegu. Szkoleniowiec czuwa nad każdym etapem wykonywania procedury przez kursanta. Asystuje podczas kwalifikacji i dokonuje omówienia poszczególnych etapów zabiegu. Po zaliczeniu części teoretycznej i warsztatów praktycznych każdy uczestnik szkolenia otrzymuje stosowny certyfikat. Potwierdza on nabyte przez specjalistę umiejętności i kwalifikacje w branży beauty.


Jak przebiega szkolenie z biostymulatorów tkankowych w METODOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym? Szczegóły przedstawiono w zakładce: https://metodos.pl/szkolenia/zastosowanie-biostymulatorow-tkankowych/.

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
kwiecień
23
Środa
Imieniny:Jerzego, Wojciecha, Adalberta
Kliknij po więcej