Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.07.2010, 11:40 | czytano: 971

Szczawnica: festiwal „Muzyka nad Zdrojami” rozpoczęty (zdjęcia)

Zdj. Ryszard M. Remiszewski

Letni festiwal „Muzyka nad Zdrojami”, który już na stałe zagościł w uzdrowisku, rozpoczął się w minioną sobotę koncertem Antonia Lucio Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Licznie zgromadzona w kościele św. Wojciecha publiczność wysłuchała koncertu w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Kameralnej „Soave”, którą tworzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. W murach szczawnickiej świątyni Vivaldi zabrzmiał dostojnie, w każdym razie publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Muzyczne wędrowanie po Pieninach ilustrowane było zdjęciami Macieja Szajowskiego, fotografa, pracownika Pienińskiego Parku Narodowego, a sonety anonimowego autora, do których Vivaldi skomponował muzykę, czytał Andrzej Róg - aktor Teatru STU w Krakowie.

Same koncerty usłyszeliśmy w wykonaniu skrzypaczki Violetty Szopy-Tomczyk, absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Romana Reinera, była stypendystką DISS Dartington w klasie prof. Ruggiero Ricci, także drugim koncertmistrzem Warszawskiej Opery kameralnej, jest skrzypaczką Wrocławskiej Filharmonii Barokowej.

Festiwal otworzył Piotr Gąsienica - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, a poprzedził słowem wprowadzającym Rafał Monita. Impreza zapowiada się interesująco, w każdym razie zamykać ją będzie uznana skrzypaczka Kaja Danczowska. Dyrektorem artystycznym jest Katarzyna Wiwer.

Ryszard M. Remiszewski
Zdjęcia: Ryszard M. Remiszewski

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij