Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 86
Clear
-8°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-7°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89
Clear
-13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.07.2010, 20:02 | czytano: 778

6. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Zdj. Marcin Łapiński /www.spotkania.zakopane.pl

ZAKOPANE. Tegoroczne Szóste Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 9 -12 września. Tym razem Spotkania przeniosą się z Kina Sokół do Dworca Tatrzańskiego. Program zapowiada się bardzo ciekawie.

Zaplanowano pokazy filmów konkursowych, górskie kino nocne, premiery filmów freeridowych. Część imprez odbywać się będzie w innych punktach Zakopanego. Hitem festiwalu będzie pokaz filmu „Deklaracja Nieśmiertelności” w reżyserii Marcina Koszałki, który odbędzie się w Kinie „Giewont”.

- W tym roku przypada 30. rocznica pierwszego światowego wejścia zimowego na Mount Everest dokonanego przez 2 Polaków. Na naszym festiwalu spotkamy się właśnie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim, którzy przybliżą nam ten sukces. W tym roku obchodzimy też setną rocznicę pierwszego wejścia południową ścianą Zamarłej Turni, co chcielibyśmy podkreślić podczas Spotkań. Pośród zaproszonych gości nie zabraknie Kingi Baranowskiej oraz Piotra Pustelnika, który zdobył w tym roku Koronę Himalajów. Program tegorocznego festiwalu uzupełniają prelekcje z Włodkiem Cywińskim i Maciejem Pinkwartem oraz dwie wystawy fotograficzne - informuje Magdalena Ziaja, dyrektor Biura Organizacyjnego SzFG.

Szykują się również zmiany programowe: zawody wspinaczkowe „Zako Boulder Power” im. Bogusia Probulskiego nie odbędą się – jak do tej pory – w czasie Spotkań, lecz 2 – 3 października. Zostały przeniesione na ten termin w związku z międzynarodowymi imprezami wspinaczkowymi, które odbywają się w czasie SzFG. „Zako Boulder Power” po raz kolejny otrzymały status edycji Pucharu Polski we wspinaczce bulderowej i w tym roku.

Już na stałe wpisały się w program festiwalu takie punkty, jak: międzynarodowy konkurs filmów górskich, konkurs fotografii górskiej, warsztaty filmowe i fotograficzne, wycieczka w stylu retro.

Więcej informacji: www.spotkania.zakopane.pl.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij