Nowy Targ: koncert kolęd CUDZICHmusic i Orkiestry PSM (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
23.01.2011, 19:35 | czytano: 3316

Nowy Targ: koncert kolęd CUDZICHmusic i Orkiestry PSM (zdjęcia)

W sobotę w kościele pw. św. Katarzyny w Nowym Targu odbył się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu zespołu CUDZICHmusic oraz Orkiestry PSM w Nowym Targu pod dyr. Marty Łapczyńskiej.

Zdj. Piotr Korczak
Zdj. Piotr Korczak
Dziesiątki instrumentów, wspaniała oprawa świateł oraz profesjonalne nagłośnienie - wszystko to sprawiło, że nowotarski kościół na dwie godziny zamienił się w prawdziwą salę koncertową. Muzycy zabrali licznie zgromadzoną publiczność w - jak to ujął prowadzący Krzysztof Kuranda - „muzyczną podróż do Betlejem”.

Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”. Następnie orkiestra wykonała cztery kolędy przygotowane przez dyrygentkę Martę Łapczyńską. W dalszej części wieczoru zespół Cudzichów zaprezentował tradycyjne polskie kolędy we własnych, ciekawych i zróżnicowanych aranżacjach. Kilka z nich wykonali wspólnie z orkiestrą dzięki aranżacjom orkiestrowym autorstwa pianisty zespołu - Piotra Cudzicha oraz wokalistki i skrzypaczki - Agnieszki Nowickiej. Ponadto podczas koncertu można było usłyszeć dwie autorskie kolędy: „Hej hej, zapalmy światło” i „Gloria”, które już po pierwszych taktach porwały publiczność do wspólnego śpiewu.

Kościół wypełniły dźwięki salsy, jazzu, bluesa, funku oraz muzyki arabskiej. Wszystko to w charakterystycznym dla CUDZICHmusic stylu. Zespół tworzą ojciec Robert Cudzich (gitara) oraz czterech synów: Piotr Cudzich (fortepian), Mateusz Cudzich (gitara basowa), Kamil Cudzich (perkusja) i Kuba Cudzich (instr. perkusyjne). Twarzą zespołu jest wokalistka i skrzypaczka Agnieszka Nowicka, która wkrótce zostanie żoną wyżej wspomnianego Piotra.

Występ zaproszonych artystów był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowy Targ, a profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie użyczone zostało przez firmę jednego z synów Roberta Cudzicha. Wydarzenie zainaugurowało muzyczny nowy rok w Dobrym Klubie.

dk/

Zdjęcia: Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ccc20:59, 1 grudnia 2013
ło matko...znowu
fan:D09:54, 14 sierpnia 2012
Zdecydowanie piękna! a jak śpiewa marzenie:D A ja mam całkowicie inne odczucia niż te napisane wyżej, jasne, każdy może mieć własne zdanie. Ja osobiście byłem na koncercie i byłem pod ogromnym wrażeniem i wokalu, i muzyki:) Pan Robert ma zdolną rodzinkę;) Oby tak dalej!:) Pozdrawiam cały Zespół:)
Felek01:11, 25 stycznia 2011
wszedzie te cudzichy czy tam nie ma nikogo poza nimi?
matylda23:39, 24 stycznia 2011
Sympatyczna rodzinka ale muzycznie cieniutko byłam na koncercie i mocno się zawiodłam takiej muzy już się nie uprawia mała sugestia do ,,artystów''panie tato może chwila ciszy ona też jest muzyką zwłaszcza w tym przypadku
'
jeju20:04, 23 stycznia 2011
jeju czy kuranda musi byc juz wszedzie
mm19:55, 23 stycznia 2011
Piękna ta Aga:)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas