Św. Mikołaj i mistrzyni świata w "jedenastce" - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Clouds
-2°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.74 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
48 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
10.12.2007, 16:50 | czytano: 882

Św. Mikołaj i mistrzyni świata w "jedenastce"

NOWY TARG. Święto Mikołaja jest dla dzieci jednym z najweselszych dni w roku. Przez cały dzień czeka na nie mnóstwo ciekawych i słodkich niespodzianek. Nietypowa niespodzianka czekała na dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu z dziećmi spotkała się, mieszkająca w Nowym Targu aktualna mistrzyni świata w karate Ewa Pawlikowska.

organizatorzy
organizatorzy

Dzieciaki z ogromną ciekawością oglądały trofea zdobyte przez mistrzynię. Każde dziecko miało okazję przymierzyć prawdziwy medal mistrzostw świata, w tym ten najcenniejszy- złoty. Dowiedziały się jaka była droga sportowa mistrzyni, jakie odnosi sukcesy. Dzieci bardzo chciały wiedzieć jak długo trzeba ćwiczyć aby zdobyć mistrzostwo. Pani Ewa wytłumaczyła więc, że to efekt nie tylko zdolności ale także wytrwałości i ciężkiej pracy. Przy okazji dzieci pochwaliły się swoimi zainteresowaniami i umiejętnościami, które bardzo chętnie zaprezentowały na spotkaniu. Okazało się, że mają się czym pochwalić ponieważ wiele uprawia sport, uczą się również gry, tańca a także występują na scenie. Pani Ewa życzyła im dużo wytrwałości. Oczywiście wszystkie dzieci musiały otrzymać autografy. Na pamiątkę spotkania Mistrzyni dosłała pas do kimona z gratulacjami od wszystkich uczniów.

Mistrzyni zaprezentowała się również jako radna i policjantka. Po obejrzeniu filmu z finałowej walki jaka odbyła się w Nowym Jorku dzieci stwierdziły, że nie warto wchodzić w drogę takiej policjantce. Wszystkie obiecały, że nie będą wchodzić w konflikt z prawem. Umówiły się również na spotkanie z radną, ponieważ stwierdziły, ż mają ważną sprawę do załatwienia z władzami miasta.

Spotkanie było jednym z elementów poznawania swojej małej ojczyzny, w której obok nich żyją całkiem niezwyczajni ludzie. Teraz już wiedzą, że mistrzostwo jest w zasięgu ich możliwości. Był to jednocześnie wstęp do edukacji z podstaw funkcjonowania samorządu i społeczeństwa obywatelskiego. Rodzice mają nadzieję, że udało się połączyć przyjemność z nauką.

Na zakończenie zebranych odwiedził św. Mikołaj, który dla każdego miał słodką niespodziankę.

Źródło: organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas