Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty
Nowy Targ
Clouds
-5°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-5°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-3°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 1.656 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
116 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
90 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 58 | 116 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Koronawirus
102
Zakażonych
4
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
74
28
Zgonów
4
0
Na kwarantannie
1139
684
Wykonanych testów
405
157
18.04.2014, 12:01 | czytano: 1031

VII spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu - msza ekumeniczna w dniu kanonizacji JPII

27 kwietnia o godzinie 10 rozpocznie się doroczne Spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Data to wyjątkowa – tego dnia odbędzie się bowiem kanonizacja Jana Pawła II. Temu wydarzeniu poświęcone będzie spotkanie na szczycie.

- Nie ma lepszej okazji na dzielenie się radością w dniu kanonizacji Jana Pawła II niż wspólna msza ekumeniczna. Nie ma lepszego miejsca na modlitwę za papieża Polaka niż jego ukochane Tatry! Spotkajmy się na Kasprowym Wierchu! - zaprasza do udziału w wydarzeniu Rafał Sonik, - organizator i dusza przedsięwzięcia; przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar, który na Kasprowy wraca jak do domu.

O godzinie 10 na górnej stacji kolei na Kasprowy Wierch odbędzie się transmisja Mszy Kanonizacyjnej z Watykanu. O godz. 13 na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, rozpocznie się msza święta, którą odprawia o. Marcin z Sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach oraz ks. Andrzej Augustyński - ojciec duchowy i siła sprawcza stowarzyszenia Siemacha. Następnie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie, po którym organizator zaprasza na poczęstunek.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia tego dnia będzie możliwość zakupienia ulgowych biletów na kolej linową na Kasprowy Wierch. Osoby posiadające własne fotografie z papieżem Polakiem, proszone są o ich zabranie – na miejscu będzie możliwość zeskanowania ich oraz wyświetlenia. O godzinie 17 planowany jest OSTATNI kurs kolejką na dół do Kuźnic.

Będzie to już siódme spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą coraz więcej osób. Wśród uczestników są miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki. Gośćmi honorowymi będą jak zwykle Seniorzy - Ludzie Kasprowego.

Organizatorzy: Gemini Holding, Gemini Park, Nasz Kasprowy, stowarzyszenie Czysta Polska. Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Teatr im. Witkacego, Muzeum Tatrzańskie.

Źródło: materiały prasowe
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Paweł12:39, 18 kwietnia 2014
I poco ta impreza. Lans Sonika i nic więcej
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas