Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.05.2014, 20:02 | czytano: 842

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

W sobotę, 24 maja w Krynicy-Zdroju odbędzie się inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce. Organizatorzy rozpoczynają równocześnie kampanię promującą Szlak Architektury Drewnianej udostępniając do zwiedzania rekordową w historii liczbę aż 80 obiektów na Szlaku.

Przygotowano wiele niespodzianek dla osób w każdym wieku – zarówno dla tych, którzy wolą aktywne spędzanie czasu wolnego, jak i dla tych mniej aktywnych, ale nie mniej dociekliwych.

Miejsce: Krynicki deptak
Od godziny 10.00 do 12.00 przy Camperze Małopolskim będzie trwała rejestracja uczestników rajdu rowerowego, który odbędzie się na pobliskim odcinku Szlaku Architektury Drewnianej. Rowerzyści odwiedzą w sumie sześć obiektów w: Krynicy-Zdroju, Powroźniku, Tyliczu i Muszynce. Każdy, kto pokona całą trasę zostanie udekorowany pięknymi małopolskimi koralami, a na najszybszych będą czekać cenne nagrody!

Dla tych, którzy wolą zostać w Krynicy-Zdroju, zostały przygotowane liczne atrakcje: Jarmark „Obierz kierunek. Smakowite gorlickie+sądeckie zaprasza” da smakoszom możliwość skosztowania lokalnych produktów, poznania tradycji i kultury regionu. Z kolei „Eteryczne Jarmarki” będą okazją do spotkania z mistrzami ginących zawodów, m.in. snycerstwa, dziegciarstwa, tworzenia koronki klockowej i krywulek. Będzie można również na żywo zobaczyć Wóz Maziarski.

Kolejną atrakcję stanowić będzie miejski quiz pod nazwą „Sławni, co w Krynicy mieszkali", mający na celu zapoznanie uczestników z wybitnymi postaciami, które przebywały w Krynicy-Zdroju. Każdy kto weźmie udział w grze i poprawnie odpowie na wszystkie pytania zostanie nagrodzony małopolskimi koralami.

Ponadto będą miały miejsce występy Orkiestry Dętej OSP z Florynki oraz Jana Malisza, twórcy instrumentów drewnianych. Pokazom w Muszli towarzyszyć będzie defilada na Deptaku oraz zajęcia edukacyjne z zakresu muzyki i instrumentów.

O godzinie 18.00 na scenie rozpocznie się pokaz kolekcji mody inspirowanej motywami etnicznymi subregionu: kulturą Lachów, Łemków i Górali Sądeckich oraz koronką klockową z Bobowej. Po pokazie wręczone zostaną nagrody uczestnikom rajdu rowerowego.

O godzinie 19.00 - uroczysta Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego, a następnie koncert Janusza Radka pt. „Serwus do jutra” inaugurujący Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który od ośmiu lat odbywa się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Szczegółowe informacje: www.mot.krakow.pl

opr. s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij