Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
-0°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.08.2014, 21:01 | czytano: 2681

Jaworczański Redyk w ramach Dni Powiatu Nowotarskiego w Jaworkach (zdjęcia i film)

Jak co roku w Jaworkach, w ramach Dni Powiatu Nowotarskiego odbył się Redyk. Dla licznie przybyłych widzów 34. edycji imprezy przewidziano szereg atrakcji - m. in. przepęd owiec, strzyżenie owcy oraz wyrób oscypka. Wystąpiły zespoły regionalne "Pieniny" z Krościenka n/Dunajcem i "Małe Łącko" z Łącka.

Hitami tegorocznego Redyku były występy Gosi Andrzejewicz oraz kultowego polskiego Kabaretu "Koń Polski’’. Całość zakończyła zabawa taneczna w namiocie, trwająca do około 1 w nocy.

Niestety, w trakcie zabawy miała miejsce interwencja policji i pogotowia ratunkowego, bo poziom agresywności u niektórych gości zabawy okazał się zbyt wysoki, w efekcie potrzebna była interwencja obu wymienionych służb.

Wcześniejszej interweniowała szczawnicka Straż Miejska. Powodem byli niesubordynowani, ale i pewnie skąpi kierowcy, chcący ominąć parkowanie na płatnym parkingu swoich pojazdów i stawiający je wzdłuż szosy z Jaworek do Szlachtowej i Szczawnicy, powodując zwężenie tej i tak wąskiej drogi.

W trakcie Redyku widzowie mogli smakować regionalne smakołyki przygotowane przez gaździny ze Związku Podhalan, oraz baraninę przygotowaną przez Ewę i Pawła Zachwiejów, laureatów tegorocznego Grand Prix Smaków Małopolski. Szczawnicki Oddział Związku Podhalan prowadził także przez cały czas loterię fantową z przeznaczeniem zysku z niej na działalność statutową, a wśród wielu nagród był nawet telewizor.

Podsumowując tę tak ważną dla Szczawnicy i Regionu imprezę należy podkreślić dobrą organizacje Redyku, wspaniałą konferansjerkę Piotra Gąsienicy, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, fantastyczny występ aktorów Amatorskiego Zespołu przy MOK Szczawnicy w inscenizacji wyroku i jego wykonania na Juraju Janosiku - zbójniku, rodem ze słowackiej Tarchowej, obrońcy biednych górali, a łupiących bogatych możnych ówczesnego świata.

Dobór zespołów, piosenkarki i kabaretu występujących w trakcie imprezy był także trafiający w gusta widzów. Niestety nie obyło się bez drobnych organizacyjnych zgrzytów.

Między innymi zamknięte na ostrzegawczą taśmę ochronną przenośne wc-ty oraz wskazanie dla Ewy i Pawła Zachwiejów ze Szczawnicy, zdobywców Grand Prix tegorocznych Smaków Małopolski lokalizacji ich stanowiska z pieczonym baranem po szczawnicku na uboczu głównego placu handlowo-gastronomicznego i nawet nie wspomnienie o nich i ich tegorocznym sukcesie przez prowadzącego Redyk. A przecież Grand Prix Małopolskich Smaków to nie tylko nagroda honorowa, ale także ogromna promocja Szczawnicy.

Wśród gości, którzy przybyli na Redyk, obok turystów i mieszkańców regionu byli Bogusław Waksmundzki, urzędujący Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Grzegorz Niezgoda, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, ks. Józef Włodarczyk, proboszcz parafii obejmującej dwa kościoły – dawne cerkwie w Szlachtowej i Jaworkach, bryg. mgr inż. Krystyn Bebło – komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, który Redyk specjalnie odwiedził z zaprzyjaźnionymi zawodowymi strażakami z Niemiec, zachwyconymi Redykiem i zapowiadającymi, że w przyszłym roku na pewno także przyjadą na tę wspaniałą imprezę. Byli także szczawniccy radni.

Tegoroczny Redyk należy więc uznać za udany, co doceniła nawet pogoda, bo impreza obyła się bez deszczu, choć w tym samym czasie w Szczawnicy, Krościenku n/Dunajcem i Grywałdzie padało i grzmiało.

Bóg więc opiekuje się Redykiem i jego uczestnikami i oby tak było przez kolejne 100 lat i o jeden dzień dłużej.

Patronat nad Redykiem objęło Podhale24.

Henryk Janusz Olkiewicz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Piotrek20:05, 27 sierpnia 2014
Chyba Pan Olkiewicz z głowy pisał te brednie. Bo w Nowym Targu Festiwal Smaków wygrała siostra Ewy, Agnieszka Niezgoda z BARANEM PO SZCZAWNICKU.
W gazetach i internecie wszędzie pisało o Agnieszce Niezgodzie, a podhale24 wymyśla bzury i pisze o zgrzytach na redyku dla wywołania sensacji.
amor20:00, 5 sierpnia 2014
Ta gwiazda dzień wcześniej występowała w Rabce przy niemal pustych ławkach amfiteatru. W Jaworkach było trochę więcej ludzi ale taka z niej gwiazda że stać ją tylko na jedna sukienczyne na występy. Bidny ten show biznes.
smok09:15, 5 sierpnia 2014
Piotr Gąsienica najbardziej lubi promować siebie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij