Walne strażaków z Kościeliska. Podsumowania i plany. Cel główny - nowy samochód - podhale24.pl
Środa, 07 grudnia
Imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.984 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
8 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
07.03.2015, 12:44 | czytano: 1602

Walne strażaków z Kościeliska. Podsumowania i plany. Cel główny - nowy samochód

W remizie strażackiej w Kościelisku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014. Strażacy podsumowali miniony rok, przedstawili plany na przyszłość oraz udzielili absolutorium zarządowi.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
W 2014 roku jednostka OSP Kościelisko brała udział w 133 akcjach ratowniczo-gaśniczych, roku ubiegłym 186 akcjach. OSP od paru lat jest najaktywniejszą jednostką w powiecie tatrzańskim.

W obecnym roku strażacy w dalszym ciągu planują udział w akcjach ratowniczych i likwidacji zagrożeń, a także pomoc w organizacji imprez państwowych, gminnych i kościelnych. Prowadzona będzie także akcja prewencyjna wśród starszych mieszkańców "Nie dla czadu".

Ubiegły rok OSP Kościelisko zakończyło niewielkim dochodem. Z dotacji krajowego systemu, gminy Kościelisko i składek członkowskich zakupione zostały umundurowanie i drobny sprzęt potrzebny w czasie akcji. W tym roku planowany jest zakup ciężkiego samochodu, którego bardzo w Kościelisku brakuje.

Jak wyjaśnia wójt gminy Bohdan Pitoń, obecnie zbierane są środki potrzebne na zakup samochodu. Jego koszt to ok. 1 miliona złotych. Gmina Kościelisko przeznaczyła na ten cel 250 tys. złotych. W chwili obecnej brakuje ok. 150 tysięcy, które wójt planuje pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas