Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 38.88 km/h Wilgotność: 70
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.11.2015, 01:03 | czytano: 1995

Konkurs nalewek domowych - Smaki babiego lata 2015 (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

W Domu Ludowym w Kościelisku spotkało się ponad 300 osób, by wziąć udział w dorocznym konkursie nalewek domowych. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji przyrządzania nalewek oraz popularyzowanie wiedzy na temat produkcji nalewek.

Tegoroczną edycję konkursu poprowadzili Zofia Kubiniec i Andrzej Jakubiec.

Przedmiotem konkursu jest tradycyjna nalewka wytwarzana domowym sposobem. Do konkursu zgłaszać można było nalewki, które nie są dostępne w komercyjnej sprzedaży, wytworzone na bazie alkoholu pochodzącego z legalnego źródła.

Konkurs obejmował dwie kategorie: nalewki owocowe i ziołowe.

Dziesięcioosobowa komisja oceniała bukiet aromatu, kolor i klarowność nalewek, oryginalność składników, harmonię i równowagę elementów: smaku, aromatu, cukru i kwasowości.

Ocenie poddano 20 nalewek w kategorii nalewek ziołowych oraz 76 nalewek w kategorii nalewek owocowych, łącznie 96 nalewek.

Nagrody w kategorii nalewek ziołowych:
I miejsce - Renata Mazurkiewicz z Zakopanego, za nalewkę Kwiat Czeremchy
II miejsce - Beata Dziga, KGW Łopuszna, nalewka z orzechów włoskich zielonych
III miejsce - Halina Maria Urbaś, nalewka z berberysu
wyróżnienie - Agnieszka Delkowska, Kościelisko, za nalewkę z ziół z łąki z przyprawami orientalnymi

Nagrody w kategorii nalewek owocowych:
I miejsce - Beata Olchawa, Kościelisko- nalewka z pigwy
II miejsce - Ewa Słodyczka, KGW Kościelisko, nalewka z truskawki
III miejsce Czesława Trybuła, Spytkowice, nalewka z tarniny oraz Katarzyna Stanowska, KGW Kościelisko, nalewka z borówki
wyróżnienie - Rafał Nędza, Kościelisko, nalewka z wiśni oraz Anna Bąk, KGW Kościelisko, nalewka ze śliwek

Przyznano także Nagrodę Publiczności, na podstawie niejawnego głosowania osób uczestniczących w degustacji, która nastąpiła po ocenie nalewek przez jury. W tej kategorii zwyciężyła Stanisława Fatla Karpiel, KGW Kościelisko i jej nalewka z wiśni.

W konkursie przyznano cenne nagrody rzeczowe, które KGW nabyło dzięki dotacji w Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015,Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku i Wójta Gminy Kościelisko.

mat. prasowy, opr.s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
uczestnik22:21, 21 listopada 2015
Te wszystkie komentarze są nie na miejscu. Piszą w ten sposób ci , którzy jako pies ogrodnika "sam nie zje i innym nie da". Impreza fajna, każdy popróbował nalewek , posłuchano muzyki góralskiej i kapeli oraz odgadnięto kabaret. Bardzo mile spędzony wieczór. A że 90% nalewek zgłosili mieszkańcy Kościeliska to i musiał ktoś z tych ludzi nagrodę otrzymać. Więcej podobnych imprez jak: konkurs ciast, nalewek , a może teraz potraw regionalnych ? Pozdrawiam
nędza a nie konkurs19:42, 21 listopada 2015
tak rozpija się społeczeństwo, na początku przez zabawę, pikniki, konkursy, a następnie lamentuje że społeczeństwo pije.
amon10:08, 21 listopada 2015
"Od rzemyczka do koniczka "
Nie promować spożywania alkoholu.
.....................
Nalewki lecznicze robi się w zaciszu domowym, a nie na pokaz i promocję...
:/09:19, 19 listopada 2015
Po co robić konkurs dla ogółu jak i tak dla Kościeliska przewidziane nagrody
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij