Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
29.11.2015, 12:30 | czytano: 1304

Doroczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu wygrały dzieci z "piątki" (zdjęcia)

Podhale24

NOWY TARG. W 12. edycji konkursu wzięły udział trzyosobowe reprezentacja szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 5, 6, i 11. Największą wiedzą wykazali się: Michał Ćwiertnia, Jakub Skalany i Michał Watycha ze SP nr 5. Dla swojej szkoły zdobyli figurkę św. Katarzyny.

W poprzednich edycjach Konkursu Wiedzy o Nowym Targu nagrodą był puchar przechodni. - Od tego roku rezygnujemy z pucharu. Teraz będzie to figurka patronki Miasta, która będzie "krążyć" po szkołach - tłumaczy Krzysztof Kuranda. Dyrektor szkoły-gospodarza konkursu tłumaczył dzieciom strój, który przywdział na tę okazję. Jak mówił "jest harnasiem szkoły".

Burmistrz Grzegorz Watycha otwierając konkurs przypomniał dzieciom, że "walczą o sukces dla swojej szkoły".

Konkurs od lat przygotowują nauczycielki - Dorota Fryźlewicz i Teresa Kuros. W tym roku było to pięć konkurencji - zręcznościowa, skojarzeniowa, plastyczna, ucząca pracy w zespole oraz pytania z wiedzy o Mieście. Jurorami byli nauczyciele z poszczególnych szkół oraz przedstawicielka Związku Podhalan - Anna Pyzowska.

Zwyciężyła reprezentacja SP nr 5. Drugie miejsce zdobyła szkoła nr 11, trzecie - SP nr 6.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij